Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-03-2023, 15:19   #7
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
To fakt. Ale jak mają czarno na białym napisane, że dana broń jest powszechnie uważana za zawodną, to potem nie mogą protestować, gdy po całym dniu taplania się w moczarach i olaniu czyszczenia broni, spluwa zatnie się przy pierwszym strzale, że złośliwy MG coś sobie wymyślił.
- Aha o takie coś Ci chodzi... No cóż, takie rzeczy to już są trudniejsze do uchwycenia. Bo długość, masa, kaliber, automatyka broni to są twarde dane z tym trudno dyskutować przez co jakkolwiek by to ktoś ubierał w jakąkolwiek mechę no to ma właśnie twarde dane bazowe. Ale takie rzeczy jak awaryjność, ergonomia chwytu, wygoda użytkowania to już często są bardziej indywidualne i "śliskie" do ubrania w twardą mechę.

- Dobrym przykładem jest tutaj M 14 w Neuroshimie. Ukazana jest tam jako beznadziejna spluwa. No moim zdaniem niesłusznie. I raczej było to na zasadzie "Hej ale nie możemy robić samych fajnych spluw, musimy też zrobić jakiegoś ciapciaka aby było realistycznie". No i padło na M 14. Albo opinia o awaryjności M 16 co pochodzi z wczesnych modeli i czasów ich testowania podczas woiny w Wietnamie co wd mnie było klasycznym etapem chorób wieku dziecięcego przy wdrażaniu każdej testowanej konstrukcji. No a opinia o niesolidności M 16 wciąż potrafi wrócić jak bumerang, zwłaszcza u kanapowych speców przed monitorem. Moim skromnym zdaniem najpotężniejsza i najbogatsza armia świata nie używałaby jakiegoś karabinu czy innego sprzętu na masową skalę od kilku ostatnich dekad gdyby to był jakiś feler.

- No i tak to jest z opiniami. Są trudniejsze do uchwycenia i obiektywnego spojrzenia. Zwłaszcza jak ktoś sam nie ma zbyt dużego doświadczenia w temacie aby to rozsądzić samemu. Tu bym polecał sporą dozę elastyczności i może jakieś metagrowe rozwiązania. W grze często przydają się różne skróty myślowe i uproszczenia a niekoniecznie symulacjonizm per se. Ja na swoje potrzeby ograniczam sie do owych twardych danych bo z nimi trudno dyskutować. A resztę to już robię na czuja.

- No bo na przykład w nowych konstrukcjach broni długiej jest tendencja do umieszczania przedniego chwytu pistoletowego o ile to możliwe bo to poprawia ergonomię i wygodę. Ale twardych danych taki uchwyt niezbyt zmienia. Czyli długości albo masy. W tych twardych danych ergonomii nie widać.



Cytat:
W sumie nie ma się czego wstydzić. W takim D20 Modern Weapons Locker, który jednak jest produktem komercyjnym, więc powinien spełniać jakieś standardy i ponoć przeszedł korektę przed wydaniem, w opisie jednej z broni są 2 zdania,które właściwie sobie przeczą i pomylono co najmniej 2 ilustracje (być może więcej,ale nie jestem takim ekspertem, żeby wszystko rozpoznawać po samym wyglądzie).
- Czyli nie tylko amatorzy co w wolnym czasie dłubią sobie swoje amatorskie doci popełniają błędy?

- Z takich błędów to pamiętam, że w Neuroshimie były zamienione obrazki Bazooki i LAWa.




Cytat:
I tak, widziałem twoją kampanię JA. Wygląda ciekawie.
- A dzięki za dobre słowo Jbc to miejsce dla kogoś nowego by się pewnie znalazło
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem