Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-03-2023, 19:11   #9
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Wiadomo, że realizm nie może być religią, bo wtedy to podobałoby się tylko masochistom, gdybym wprowadził rażenie obalające, bo przy pierwszym starciu cała drużyna poszłaby do piachu po jednokrotnym trafieniu przez wroga ukrytego w krzakach 300mdalej. Kto by nie zginął na miejscu, straciłby przytomność pod wpływem szoku i cześć, możecie sobie tworzyć nowe postaci.
- No fanbook do Neuroshimy "Ołów" poszedł drogą ścisłego realizmu względem obrażeń. Przez co w moim odczuciu zrobił się całkowicie niegrywalny. Jak strzelanina nie toczyłaby się o rzut beretem od sprawnego OIOM-u to właściwie strach się wdawać w jakąkolwiek walkę. To na osi "grywalność - realność" było zdecydowane przegięcie na korzyść tego drugiego czynnika. Dla mnie idealny byłby kompromis mniej więcej pośrodku.

- A co do jakichś opinii to spora tu robi popkultura. Przynajmniej w jakichś amatorskich kręgach a tacy zwykle dominują np. środowisko RPG-owców. A obiegowa opinia niekoniecznie musi być tożsama z opinią ekspertów w danej dziedzinie. Co nie przeszkadza jej być powszechną i być motorem do oczekiwań użytkowników danego systemu, sesji, grupy. I stąd takie oczekiwania na sesji, że jak kałach to najlepiej posypać go piachem i wrzucić w błoto bo jest tak niezawodny, że dzięki temu będzie działał lepiej a M 16 to złom do wyrzucenia jaki mozna uzywać tylko póki nie zgarnie się czegoś lepszego.

- Jak ktoś jest fanem jakiejś konstrukcji to zwykle oczekuje, że w grze też ona będzue super i naj-naj. A jak fakty mówią coś innego to gorzej dla faktów. Spotykałem się z fanami kałacha którzy byli tak zachwyceni jej konstrukcją uważając, że to powinien być sam top ewolucji broni szturmowej a nie zdawali sobie sprawę, że rodzina kałachów wystepuję w kalibrach na 7,62 i 5,45 a nowsze wersje mają nawet model na ten kapitalistyczny kaliber 5,56. Ale czy w czymś to przeszkadzało kłócić się, że kałach to jest naj-naj? No nie.

- I między innymi z względy na takie kwiatki i doświadczenia w swojej autorce czy do neuro czy tej tutaj co do Parchów podesłałem ograniczyłem czystą mechę do tej płynących z podstawowych danych z jakimi nie da sie dyskutować. I z tej puli niech sobie ktos wybiera na co ma ochotę i go stać
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem