Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-03-2023, 08:56   #2
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Tak. Piszę się na to.
Przyznam szczerze, że wypadłem z obiegu śledzenia nowości wydawniczych i premier, ale gdy miała miejsce premiera nowego wampira, to i nurtowało mnie pytanie kiedy nowy wilkołak.

IMO: zostanie zachowany schemat z Wampira. To znaczy przy tworzeniu postaci będziemy wybierać plemię (aka clan), patronat (aka: predatory type), a później budować wspólnie własną watahę (aka coterie), z odpowiednimi pulami punktów. Potrafię sobie nawet to wyobrazić na zaadzie zbierania konkretnych bonusów na różnych etapach tworzenia postaci.

Niestety, obawiam się że proste przekonwertowanie nie będzie możliwe, ze względu właśnie na nową specyfikę (w Wampirze wcześniej koterie nie dawąły wymiernych liczbowych bonusów, a predatory type nie istniało w ogóle, więc przeniesienie drużyny wampirów z v20 na V5 nie wchodzi w grę.

Dochodzą też pewne drobne zmiany mechaniczne (wyparowanie obrażeń znika, znikają możliwości dodatkowych akcji w turze, siła woli może otrzymywać obrażenia w społecznych konfliktach). Bądź gotów na to jako MG, że może się okazać że w połowie sesji tworzymy postaci od początku.

Ale tak, masz moje ręce na pokładzie. Chętnie będę uczestniczyć w tym projekcie.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem