Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-03-2023, 02:35   #3
Wired
 
Wired's Avatar
 
Reputacja: 1 Wired nie jest za bardzo znany
Hm... może
Harano jeśli mnie pamięć nie myli to narastający problem czasów, coraz mniej wilkołaków wierzy w sens dalszej walki, odczuwa ból Gai na poziomie duchowym i się załamuje, itp. Może więc będzie to coś na zasadzie Człowieczeństwa w Wampirze?

Z Gniewem/Szałem nie wiem jak będzie, ostatni wywiad jaki widziałem sprzed paru miesięcy nie definiował tematu, wspomnieli jedynie że ciągle pracują nad mechaniką Szału, możliwe że będzie to powiązane z Harano, chociaż deprecha bardziej kojarzy mi się z brakiem ducha/Gnozy - w sumie nie wiem czy Gnoza jako stat w ogóle będzie istnieć. Nadmiar Szału mi się kojarzy z Frenzy, spokojnie Bestial Frenzy i Fox Frenzy z poprzednich edycji można przenieść na critical success i critical failure w rzutach z wykorzystaniem Szału, ale mam nadzieję że zrobią coś więcej niż kopię kości Głodu.

Pomijając mechanę, jestem prawie pewien że stan emocjonalny Garou będzie oscylował między Hauglosk (nowe pojęcie, które ma oznaczać stan ekstremalnego fanatyzmu i przemożnej potrzeby działania) a Harano (jego przeciwieństwo, deprecha, brak woli i wiary w sens podejmowania działania, potrafi objawiać się zarówno jak wycofanie się, ale i także jako nagłe zmiany nastroju i wybuchy gniewu - tak btw. jedno i drugie mieści się w psychologicznych objawach ludzkiej depresji), będziemy mieć więc rozchwiane emocjonalnie i skore do gniewu wilki

A i jeszcze jedno, w 5ed Wilkołaka na 100% nie będzie Wyczucia Żmija , sam będziesz musiał ocenić czy z kimś warto współpracować w celu ochrony Gai czy nie.


Też mi się podobają zmiany w mechanie w 5ed, trochę obawiam się zmian w lore w Wilkołaku,
ale czas pokaże, zawsze można wrócić do 2ed i wziąć jedynie mechanę

PS. Na sieci są opinie że część z zapowiedzi przypomina Werewolf The Forsaken, ale nie znam tego systemu więc ciężko mi porównać, ogólnie nigdy nie grałem w Chronicles of Darkness, ale z drugiej strony nie słyszałem o V5 głosów by był kopią z CoD/Requiem, więc pewnie i W5 nie będzie.
 

Ostatnio edytowane przez Wired : 07-03-2023 o 03:04.
Wired jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem