Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-03-2023, 13:19   #7
Wired
 
Wired's Avatar
 
Reputacja: 1 Wired nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Dwa pytania:
1) Predatory Type.
Czy można wybrać dowolny "domyślny sposób pożywiania", czy mamy jakiś narzucony ze względu na "dostawy jedzenia"? Pytam w kontekście bonusów pochodzących z Predatory Types.
Cóż, Sam nie byłaby Szeryfem gdyby pobłażała innym, a już na pewno nie będzie tolerować zachowania łamiącego Prawo lub zagrażającego Maskaradzie u swoich podopiecznych. Co nie zmienia faktu że możecie mieć swoje nawyki jedzenia na mieście, pomimo tego że jako koteria macie zapewniony bufet (te sprzątaczki widzę jako Waszą trzodę).
Zatem:
  • Alleycat / Kocur - odpada, za duże zagrożenie złamania Maskarady
  • Bagger / Torbacz - jak najbardziej ok, pobliski szpital zapewnia krew
  • Blood Leech / Modliszka - odpada, diabolizm jest zbrodnią przeciw Tradycji, nie widzę też opcji jakby ktoś miał wyrobić sobie ten sposób posilania się kupując krew innych wampirów
  • Cleaver / Kanibal - odpada, cytując podręcznik "Camarilla zabrania posiadania rodziny w taki sposób, a na Kanibali patrzy się krzywo, łatwo bowiem o naruszenie Maskarady."
  • Consensualist / Konsensualista - odpada, to złamanie Maskarady
  • Extortionist / Szantażysta(?) - odpada, zagrożenie dla Maskarady i zwrócenie na siebie uwagi służb. Niby można by się pokusić o zgodę o ile wymusza zapłatę w formie worków krwi od mafii, albo w formie związanej drobnej blondyneczki z zawiązanymi oczami udając fertyszystę-gwałciciela, ale to albo handel nielegalnym albo żywym towarem, albo wymuszanie oddania krwi w formie zapłaty (coś jak konsensualista bo wprost prosi o krew i mu dostarczają człowieka lub dają krew ze strachu lub nią płacą nie pytając po co mu ona) - zagrożenie dla maskarady i zwracanie na siebie uwagi służb
  • Farmer / Farmer - jak najbardziej ok
  • Graverobber / Cmentarny Złodziej(?) - ok o ile żywi się świeżo zmarłymi (przygotowując zwłoki do pogrzebu, lub w pobliskim szpitalu w krematorium), nie ok jeśli na żałobnikach
  • Osiris / Ozyrys - ok o ile mowa o fanach a nie kulcie, sektami za bardzo interesuje się policja i druga inkwizycja
  • Roadside Killer / Zabójca Bezdroży(?) - odpada, za duże zagrożenie dla Maskarady
  • Sandman / Piaskun - jest ok, a w pobliskim szpitalu jest sporo śpiących pod kroplówkami
  • Scene Queen / Gwiazda Sceny - jest ok
  • Siren / Syrena - jest ok
Tam gdzie (?) nie wiem czy istnieje już polska wersja i jakie jest oficjalne tłumaczenie

Cytat:
Napisał Lord Melkor Zobacz post
Czy Chicago by Night to tez gotowy scenariusz w formacie jak w Fall of London?
Też, zresztą ta przygoda którą Wam zaserwuję też opiera się o gotowca.

Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
2) Czy dostępne są klany spoza podstawowej wersji gry?
Banu Haquim, Ministry, Lasombra, Tzimisce, Salubri?

Piszesz, że jesteś nowy w V5, jakbyś potrzebował przedyskutować jakieś mechaniczne aspekty, to chętnie pomogę. Od ponad dwóch lat gram w tym systemie, przegryzłem się przez jedną sporą kampanię. Pomogę jak umiem.
Dzięki, z mechaną się odezwę odnośnie walki pewnie, mam swoją wizję ale walka wielu na wielu jest słabo opisana w podstawce. Co do klanów... muszę pomyśleć, dam znać do wieczora.
Jak ktoś ma konkretnie jakieś życzenia co do klanu to dajcie znać na PW.
 

Ostatnio edytowane przez Wired : 13-03-2023 o 13:36.
Wired jest offline