Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-03-2023, 20:24   #354
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Potraktujmy zatem owe boleści Lothara jako swobodną fikcję literacką! Może udaje, żeby się nieco powylegiwać na koszt Petry i jeszcze być karmionym przez Gretę?

Co do dalszych poczynań mojej bohaterki, jestem zdania, że znaleźliśmy się w tym momencie w doskonałym punkcie zamknięcia przygody. Greta będzie chciała udać się do wzmiankowanego przez mnicha sanktuarium, ale nie chcę tej wyprawy spłycać do jednej kolejki lub dużego ogólnego posta MG, dla Grety taka wizyta w świętym gaju byłaby ogromnym duchowym przeżyciem. Co więcej, jeśli zamkniemy przygodę Twoim opisem fabularnym, w którym Petra i Inez zezwalają łuczniczce na odłączenie się od straży i pójście w knieję Hochlandu, będziemy mieli doskonały punkt wyjścia do nowej przygody w przyszłości - gdybyśmy bowiem znaleźli w rekrutacji co najmniej trzech chętnych na dalsze eskapady w imieniu władcy Bastionu, moglibyśmy zacząć nową sesję od wyruszenia z Lenkster w stronę Wulfenu (wówczas nowi współgracze mieliby możliwość rozpoczęcia służby u grafa poprzez zaciągnięcie się u Petry w dokładnie taki sam sposób jak zrobiła to wcześniej Greta). Ekspedycja po załatwieniu spraw w twierdzy zawróciłaby do Zelbadu, a nowa drużyna ruszyła na Hochland.

W temacie opcjonalnej nowej sesji, dlaczego wspomniałem o trzech kandydatach plus? Kończąca się sesja pokazała jak szybko trzyosobowa drużyna może się skurczyć do solówki. Skład czteroosobowy pozwala żywić nadzieję, że kolejne podejście wyjdzie bardziej grupowo, bo scenariusz z takim potencjałem oraz z tak rozbudowanym tłem jest w przypadku solówki zwyczajnym marnotrawstwem możliwości.

Tak więc postuluję zamknięcie “Bastionu 2520” tu i teraz, a jednocześnie trzymam kciuki za udaną rekrutację do sequela (jeśli oczywiście będziesz zainteresowany dalszą narracją).
 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!
Ketharian jest offline