Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-04-2023, 14:36   #9
Kawalorn
 
Kawalorn's Avatar
 
Reputacja: 1 Kawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwuKawalorn jest godny podziwu
Pablo rozmyślał intensywnie. Raczej nie był wcieleniem Shallyi, ale spojrzenie starszego pasterza nie mogło nim nie poruszyć Patrzył tak, jakby musiał zrobić coś, czego bardzo nie chciał - rozważał. Albo przymiera głodem i uznał, że musi okraść podróżnych, albo...
- Widzicie tego starszego przy wejściu? - zwrócił się cicho do Feliksa. - Patrzy na nas, jakbyśmy tu jakieś krzywdy powyrządzali. Słyszeliście o powieszeniu kłosowników? Może sprowadziło to powstańcze nastroje także do Ostoi i teraz tacy jak my - akurat teraz zwrócenie uwagi na podobieństwo fachów nie miało na celu podlizania się, lecz miało być rzeczowym przedstawieniem faktów - uważani są przez ludzi za wrogów albo i oprawców. Normalnie mogę czatować z zasadzką bandytów, ale w tych warunkach, jeśli awantura ma mnie znaleźć nieproszona, chyba nie wysiedzę spokojnie, chcę to mieć jak najszybciej za sobą, zwłaszcza że gospodarz raczej nic już nie powie. Może zwyczajnie ich pokojowo zagadnąć? Chociaż... - tu przepatrywacz zamilkł na chwilę - może lepszym pomysłem będzie, jeśli oddalę się sam na zewnątrz niby do ustępu i zobaczymy, czy ktoś skorzysta z okazji, by za mną pójść i co z tego wyniknie. Może jednak uda się załatwić to spokojnie, ale będziecie mnie osłaniać w razie czego?

k100: 40, 15, 13, 29, 76

 
Kawalorn jest offline