Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-09-2007, 14:03   #35
Krakov
 
Krakov's Avatar
 
Reputacja: 1 Krakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputację
Twarz Rotha nie wyrażała absolutnie żadnych emocji. Nie było na niej nawet najmniejszego śladu rozbawienia, żalu czy gniewu. Był niczym zapisana kartka papieru pozbawiona wszelkich ludzkich uczuć i odruchów. Posiadał informacje i jego zadaniem było je przekazać. Nic więcej się w tej chwili nie liczyło.

- Nie jestem prorokiem, ani aniołem, a przynajmniej nie w tym sensie, w jakim zwykliście używać tego terminu. Jak widać nie mam skrzydeł, aureoli ani trąby. Jeśli jednak macie ochotę używać tego terminu, to będzie mi miło. Możecie też nadal nazywać mnie Roth i podejrzewam, że tak będzie wam wygodniej.

- Możecie używać terminu "Bóg" jeśli chcecie, jednak nie jest to do końca trafne określenie bowiem oznaczałoby, że jest to coś w pełni dobrego. Taka jest ludzka koncepcja Boga, czyż nie? Boska istota nie znająca słabości i porażek. Rzeczywistość, jak to zwykle bywa, jest nieco inna. W istocie, moc ta jest w stanie obrócić się przeciw tym, którzy kradną, mordują lub krzywdzą swych bliźnich, lecz potęga ta jest jedynie względnie dobra. Nie istniałaby, gdyby miała być totalną dobrocią, bezkompromisowym dobrem. Żadnej wojny nie można wygrać czyniąc ją totalną. Postawa skrajna, bez względu na to w czyim imieniu ją przyjmujemy, jest najbardziej destruktywnym elementem ludzkiej natury. Jest najbardziej niszczycielską ze wszystkich cech duchowych. Nie, moi przyjaciele, ta moc jest mądra, ale jest też straszna. Posiada nieprawdopodobną wręcz zdolność tworzenia, jednak nie jest doskonała.
 
__________________
Gdzieś tam, za rzeką, jest łatwiej niż tu. Lecz wolę ten kamień, bo mój.
Ćwierćkrwi Szatan na forumowej emeryturze.
Krakov jest offline