Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-04-2023, 13:16   #12
Prince_Iktorn
 
Prince_Iktorn's Avatar
 
Reputacja: 1 Prince_Iktorn ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Z tego co czytałem, to bez tego też da się walczyć mieczem świetlnym. Tyle, że można sobie zrobić krzywdę, a obrażenia są jedynie bazowe (5D to nie mało w porównaniu z innymi broniami, choć brak modyfikatora za siłę powoduje, że jest porównywalny ze zwykłym mieczem, który ma jakieś 2D+3D).

Nie wiem jak kwestie pancerzy itp, bo mechaniki walki nie czytałem, systemu nie znam. Tylko luźno przegadałem materiały z pierwszego posta.

Natomiast po drodze są jeszcze moce takie jak odbijanie pocisków, rzucanie mieczem i takie tam...

Też myślałem o Jedi, ale jeszcze się waham. Czas nie jest z gumy, a sesji sporo jednak na głowie.
Sytuacja z Jedi przedstawia się tak:
System d6 był tworzony w czasach kiedy jedyne filmy jakie istniały w świecie Star Wars to oryginalna trylogia. W związku z tym umiejętności Jedi przenoszono w systemie na mechanikę mając za odniesienie głównie postać Luke’a, natomiast Obi-Wan czy Vader to były postacie na szczytach tego co Jedi w ogóle mógł zrobić. Sama gra zakładała także że będzie drużynowa, tzn. różne postacie będą się wspierać oraz że istotny jest balans pomiędzy postaciami Jedi i nie-Jedi. Podejście do zbalansowania było takie, że umiejętności mocy kosztują odpowiednio drożej do rozwoju i gdy Jedi będzie już miał konkretne umiejętności, pozostałe postacie będą na tyle dobrze rozwinięte, że nie będzie dużej różnicy w balansie między postaciami.


Czyli w skrócie, w systemie d6 jest coś w stylu „linear warrior, quadratic wizard” czy raczej „linear shooter, quadratic Jedi”
Początkujący Jedi przede wszystkim musi myśleć. System to badziej ACKS czy Stars Without Number niż DnD 5e, czy Pathfinder 2e.



Na początku Jedi walczy po prostu korzystając z umiejętności Lightsaber, gdy już dorobi się umiejętności mocy żeby uruchomić Lightsaber combat, musi przez jedną rundę być gdzieś za osłoną (uruchomienie tej mocy to 2 akcje, więc jeśli chcesz ją włączyć w tej samej turze co np. wyjęcie broni to masz karę za dwie akcje do obu rzutów uruchamiających moc). Potem, gdy umiejętności Jedi rosną do poziomu 6-7D, kara za dwie akcje jest znikoma i można uruchamiać moc w tej samej turze (wtedy jest to taki poziom drużyny przy którym możecie wejść do wielkiej kosmicznej bazy z milionem żołnierzy i uratować z niej Korelliańskiego księcia, po czym jeszcze się wydostać).


Dla bardzo, bardzo ogólnego porównania, z dodatkowymi punktami na atrybuty i umiejętności które dodałem przy tworzeniu postaci, w d20 zaczynalibyście na ok. 3-5 poziomie (różnice mogłyby być zwłaszcza u jakichś konkretnych konstrukcji postaci).


Cytat:
Napisał Alex Tyler Zobacz post
To całkiem spory wydatek by móc w ogóle walczyć [IMG]file:///C:/Users/W510F~1.GRZ/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG]Mogłabym jeszcze obniżyć Mechanical i Technical o 1 kostkę? Bo do niczego nie są mi potrzebne, a ta moc strasznie pożera atrybuty.

Ponieważ jako jedyna póki co piszesz że robisz postać, to ok. żartuję, można dopuścić atrybuty na minimum, ale miej na uwadze to, że możesz mieć problem jeśli sama będziesz musiała je testować (bez mechanical postać praktycznie nie obsłuży żadnego sprzętu w bardziej skomplikowany sposób, bez technical na pewno ma miecz świetlny „po dziadku” bo nie da rady zrobić sama) - postać będzie potrzebować droida pomocnika, wybierz dobrego astromecha.


W razie gdyby miała wyjść sesja solowa, to też planowałem dorzucić trochę PDków do rozdziału żeby zwiększyć Twoje szanse, ale dorzucę trochę wszystkim, przy czym to już po starcie sesji, zobaczę jakie postacie się zgłoszą J
 
__________________
-To, że 99% ludzi jest innego zdania niż Ty, wcale nie znaczy, że to oni mają rację.

Ostatnio edytowane przez Prince_Iktorn : 13-04-2023 o 13:19.
Prince_Iktorn jest offline