Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-04-2023, 14:26   #18
Prince_Iktorn
 
Prince_Iktorn's Avatar
 
Reputacja: 1 Prince_Iktorn ma wyłączoną reputację
@Alex Tyler
Nie wymagam długiej historii postaci, maksimum ½ A4. Co do powodu z jakiego postać została wybrana do misji, wystarczy coś w stylu „Jest dobrą uczennicą w Akademii, gdy mistrz Skywalker poprosił o chętnych do tego zadania, zgłosiła się i została przyjęta.” Bardziej chodzi mi o to, żeby postać nie rozmyśliła się, jeśli zrobi się gorąco.


@Wired
Nie daję pieniędzy startowych. Wyposażenie otrzymujecie wg. Zdrowego Rozsądku MG (czyli co logicznie Wasza postać może posiadać) , więc jako pilot będziesz miał np. statek, plus swoje wyposażenie, jakaś broń itp. Jeśli ktoś chciałby grać jako dyplomata lub mechanik o słabych zdolnościach bojowych, mógłbym mu dać bojowego droida, aby zwiększyć szanse drużyny. Żołnierz mógłby dostać np. jakiś mocny pancerz lub broń, albo np. małego latającego droida zwiadowcę. O dodawaniu droidów nie pisałem wcześniej abyście nie wpadli w pułapkę min-maxowania statystyk, bo z doświadczenia wiem że w tym systemie można się na tym przejechać.


@Merill
Jak najbardziej się przyda. Jeśli chcesz zmodyfikować szablon, to Merc albo SpecForce mają to co powinien mieć żołnierz, ew. poparz jeszcze na Scout. Dla postaci bojowych ważne żebyś miał umiejętność Stamina minimum na 4D a najlepiej na 5-6D, główna umiejętność bojowa Twojej postaci powinna być w zakresie 6-7D, wtedy będziesz mógł w miarę komfortowo wchodzić do starć. Jakbyś miał jakieś pytania to pisz.




Walka w systemie działa tak: Rzut umiejki atakującego vs trudność broni/rzut umiejki broniącego. W razie trafienia obrażenia określa się rzutem obr. broni vs Stamina+pancerz broniącego.

Przykładowo standardowy karabin blasterowy strzela za 4-5D, standardowy pancerz to ok 1-2D.
 
__________________
-To, że 99% ludzi jest innego zdania niż Ty, wcale nie znaczy, że to oni mają rację.

Ostatnio edytowane przez Prince_Iktorn : 15-04-2023 o 14:29.
Prince_Iktorn jest offline