Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-04-2023, 20:08   #3
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
- Major Generał z rodu Du Penenza wojownik, dowódca, muzyk i ogólnie człek wielu talentów, o czym przekonacie się panowie w praktyce już niedługo więc nie mam co strzępić języka po próżnicy to prawdziwa radość z wami pracować - Zapewnił następnie podobnie jak krasnal zatopił się w lekturze, z tym że starzec zamiast dzieł religijnych wygryzł się w dzieło historyczne pełne spekulacji na temat antycznych imperiów Thassilon i Azlant w nadziejże, wyciągnie naukę z błędów poprzedników przy tworzeniu oraz zarządzaniu terenami, które planował wykroić z dziczy.

Po dotarciu na miejsce siwowłosy zeskoczył z wozu, z zadziwiającą jak na wiek gracją wyciągnął ostrze wypolerowanej szpady, zapatrzył się w przestrzeń, a następnie zaczął perorować
- Powitać was zacni i prości ludzie, którzy w pracy i znoju wyrywacie tej dziczy skrawki skarbów natury na chwałę Brevoi! Radujcie się, gdyż bowiem o to Lorda Noleski Surtova Król Regent postanowił docenić wasz pochwały godny wysiłek i przysłał mą skromną osobę jako nagrodę i pomoc oraz karzącą szpadę sprawiedliwości! Jam jest Major Generał Emeritus z zacnego Rodu Du Panzans wywodzącego się jeszcze z czasów antycznych imperiów! Poszedłszy w ślady mych wielkich przodków jestem wielkim wojownikiem jednakże rozszerzyłem swoje choryzonta o sztukę, muzykę, literaturę, historię, handel, poezje, geologię rolnictwo... - Mógłby tak jeszcze długo, seplenił też nieco, starczo chyba zorientował się, że nieco się opluł, wytarł usta wierzchem rękawa i podjął
- ... I wielu innych! Wojaczka z tych wszystkich najnudniejsza, lecz skoróż Pan Regent i Władca nakazał zabić bandytów to takowóż się stanie, choć jakowóż dla mnie to marnowanie zasobów toć lepiej by icjchnów do niewoli brać i do roboty zapędzić a jakowóż znormalnieją pod światłym przewodnictwem uczciwej pracy i cywilizacji wolność zwrócić! Aleć toć Król młody jeszcze jest, to zrobił, co zrobił, a ja rozkaz wypełnić muszę, choć serce się kraje...- Oczy zaszkliły się smutkiem, a wygadany bard wyciągnął z butonierki jedwabną chustę z monogramem tarczy herbowej, na której trąbka krzyżuje się ze szpadą.

- Zmierzając do brzegu, statkiem mego języka z bezbrzeżnych błękitów mego gadulstwa niechaj wleje się, w wasze serca nadziej, albowiem jest to pierwszy dzień powstania nowego królestwa! Wasze problemy dobiegły końca, a wasza przyszłość jest świetlista i złota!- Zakończył z przytupem, następnie chwycił kufel piwa, bo mimo treningów retorycznych porządnie mu wyschło w gardzieli.
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 17-04-2023 o 22:05.
Brilchan jest offline