Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-04-2023, 02:00   #2
Aro
 
Aro's Avatar
 
Reputacja: 1 Aro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputację
Cóż, zaznaczyłem dwie opcje które wyglądają dla mnie najsmakowiciej. Najchętniej to mi się widzi Birthright, zwłaszcza jeśli przeszedłby właśnie w wątki polityczne i dworskie intrygi, z klimatem bliskim "Pieśni Lodu i Ognia"/"Grze o Tron". Zastanowiłbym się jednak nad tą możliwością wcielenia się jednego z graczy w postać księcia. IMHO zaburzyłoby to równowagę, postacie powinny startować z podobnego poziomu, a wpływy zdobywać (bądź tracić) w wyniku swoich działań podczas sesji. Stawianie kogoś z automatu na uprzywilejowanej pozycji burzy takie kwestie i może potencjalnie prowadzić do tarć. Bądź bólu głowy, jak Ci gracz-księciunio zniknie i będziesz musiał trzymać postać, której możesz nie "czuć", w centrum fabuły i ją odgrywać.

Z niezaznaczonych opcji w sondzie to tylko nie jestem ani trochę zainteresowany Diuną. Propozycje wyglądają ciekawie, ale mam mniejsze lub większe "ale" - w Conanie zależy od scenariusza, w Wampirze dawno już przejadła mi się gra fledglingami/neonatami, w Cthulhu nie trawię za specjalnie mechaniki (chyba że z houserule'ami łatającymi głupoty).

Tl;dr: liczę na "Birthrighta", w drugiej kolejności na Travellera, ale i resztę (oprócz Diuny) rozważę.
 
Aro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem