Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-04-2023, 08:57   #9
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Mekor chwilę popatrzył na mapę.

- To jezioro to Tuskwater. Tam najdalej się zapuszczałem - wskazał duży zbiornik wodny, który łączył się z trzema rzekami dzielącymi krainę. - To tam mieszka najwięcej jaszczuroludzi. Ponoć dalej na południu są ruiny jakiejś starych krasnoludzkich warowni.

Druid przesunął palcem na prawą część mapy.

- W tych górach też ponoć są, tylko ta rzeka jest bardzo rwąca i nie wiem nic o żadnym moście na niej, a bród można znaleźć latem, gdy ma niski poziom.

Wodzil palcem po Crooked River.

- Przy tym jeziorze jest kilka ludzkich osad. Jednak życie tam jest ciężkie, bo od zachodu mają zielonoskórych. W lesie jest sporo koboldów. Mają swoje kryjówki i żyją w małych grupach. Te góry i ta rzeka powodują, że placówka handlowa Olega jest jedynym prawdziwym punktem handlowym w okolicy. I dobrze, bo gdy przez las ciągnęły karany do Pitax, to las nie miałby spokoju.

Półork przemilczał kwestię ogromnych i wymiernych zysków w złocie jakie niosłoby ustanowienie takiego szlaku handlowego i wybudowanie kolejnej placówki handlowej między tą Olega a stolicą Pitax.

- Reszta to lasy, lasy i lasy. W tych lasach poza koboldami i zwierzętami są niezliczone rzesze uciekinierów i bandytów. Mogą się tam ukrywać latami, jeżeli wiedzą jak przeżyć. Wychodzą tylko gdy wpadną na pomysł kolejnych rabunków, a potem wracają do siebie żeby pić. I tak życie zlatuje w Skradzionych Ziemiach.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline