Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-04-2023, 10:01   #22
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Shartan Zobacz post
Wszystkich nie ma. Brakuje ras unikalnych dla Ravnicy czy Theros i paru innych, które doszły później.

Mam pytanie. Jeśli mam magiczny przedmiot, który + 1 do rzutów ataku obrażeń zaklęciami, to czy dodaje te + 1 Casting Ability czy nie?

Bugzy zezwalasz na to by postać miała biegłość w broni palnej?
Myślę, że nie, bo atak zaklęciami to formuła: 10+prof bonus+casting ability. I tu na końcu jest +1 jako bonus do tego.

Mam taką sytuację z moim artyficerem na 4 poziomie. Swoją infuzją dodaje +1 do rzutów na atak Zakęcia, ale nie zmienia Casting abillity.

Zauważ, że Casting ability działa jeszcze na DC (stopień trudności) odparcia czarów.

Przedmiot mojego artificera premiuje czary, którymi celuję, jednocześnie nie dając nic dla czarów, które trzeba odeprzeć. Wymusza to pewien sposób gry.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline