Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-04-2023, 19:49   #14
Dekares
 
Reputacja: 1 Dekares nie jest za bardzo znany
Mam pytanie do mechaniki bastionowej
Zauważyłem że są tam zdolności typu kawalerzysta i mur tarcz. Czy są jeszcze jakieś kolejne dla żołnierzy Imperium? Bo przy murze tarcz jest zapis, że to raczej przeżytek dla barbarzyńców z północy więc zakładam, że oddziały imperialne stosują jakieś formacje bardziej z późniejszych okresów w stylu renesansowego tercio i trzeba wykupić jakąś zdolność żeby być wyćwiczonym w działaniu w formacji(może ewentualnie sam mur tarcz daje Ci po prostu przeszkolenie z manewrowania w szyku)?
Po za tym muszę się zapytać co z pancerzami bo przeczytałem, że niby powyżej kolczugi to tylko kawaleryjski sprzęt bo niby za ciężkie... tylko co wtedy z wszystkimi niemal oddziałami krasnoludów, piechotą imperium która już nawet na poziomie halabardników potrafi śmigać ze znacznie lepszym pancerzem niż kolczuga na obrazkach ( Great Swordsi mają w battlu pancerze 4+ czyli pełna płytę) nie wspominając o pewnych Wojownikach Chaosu... już taka brygantyna (czyli raczej standardowy ekwipunek takich np. angielskich łuczników pod Azincourt) to znacznie więcej niż kolczuga. A oddziały piechoty wychodzące do bitwy w pełnej płycie pieszo (nie mylić z maszerowaniem podczas kampanii) to też raczej standard dla elitarnych oddziałów w późnym średniowieczu wczesnym renesansie.
Z resztą tak ze współczesnych czasów :
https://www.youtube.com/watch?v=2A4-...ilitaryChannel

P.S. tak wiem że jestem strasznie czepialski
 
Dekares jest offline