Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-05-2023, 07:12   #23
GreK
 
GreK's Avatar
 
Reputacja: 1 GreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputację
Abi, IMHO tutaj nie chodzi o ilość punktów do rozdzielenia. Albo, nie tylko o to. Bardziej, jeśli o mnie chodzi, o niezrozumienie.

Przykład z rybą i laboratorium był dobry i nawet zrozumiały. A mógłbyś tak też rozebrać na części pierwsze ten przykład? Mojej postaci?

Chciałem dla swojej postaci wziąć:
Programowanie/modyfikowanie systemów AI
ale zasugerowałeś, że jeszcze potrzebuje teorię czyli:
Technologia: [Artificial Inteligence]:
ewentualnie jeszcze
Wiedza Akademicka: [Teoria sieci neuronowych]

I jeśli jeszcze przykład z rybą i laboratorium był zrozumiały to tutaj nie potrafię sobie tego wytłumaczyć.
Bo co... jeśli wezmę programowanie na maksa ale nie zainwestuję w wiedzę, to gość będzie umiał w ekspresowym tempie pisać programy, tylko te nie będą działać bo będzie pisał bzdury?
Po co to rozdzielać?
Dlaczego nie dać po prostu: spec od AI
Nie rozumiem jak podział punktów między te 3 umiejki wpływa na umiejętność programowania systemów AI

Inny przykład:
Akrobatyka/Parkour/Wspinaczka
Trzy umiejki, wg mnie oznaczające to samo.
Ewentualnie, jakby się uprzeć, to można powiedzieć, że Wspinaczka jest wąską umiejką, a te dwie pozostałe obejmują Wspinaczkę.
No bo ciężko mi sobie wyobrazić, że wybiorę Akrobatykę i gość nie będzie się umiał wspinać.
To samo z Parkourem.
Gdzie różnica?

To nie jedyny taki zlepek pokrywających się umiejek.

Wg mnie za bardzo to pokomplikowane. Powinniśmy mieć wybór między prostymi umiejętnościami / specjalizacjami. A ilość punktów do przyznania jest sprawą drugorzędną. Jeśli chcesz żeby nasze postacie były wąskimi specjalistami, wtedy punktów powinno być mniej, jeśli mają się znać na "wszystkim" i być dobrymi w kilku dziedzinach, wtedy ilość punktów powinna być większa.

Może jest tak jak mówisz, że mechanika jest drugorzędna, ale ja mam problem z nią na etapie tworzenia KP, bo nie rozumiem jak mam rozdzielić te punkty i jak to będzie determinować moją postać. A ją chciałbym rozumieć.
 
__________________
LUBIĘ PBF
(miałem to wygwiazdkowane ale ktoś uznał to za deklarację polityczną)
GreK jest offline