Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-05-2023, 21:19   #19
Stalowy
 
Stalowy's Avatar
 
Reputacja: 1 Stalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputację


Posterunek był miejscem ciężkim do obronienia w wypadku konkretnego szturmu. Jednak w wypadku najścia bandy obwiesi możliwe było obronienie się. Jasnym się jednak stało że zasadzka jest konieczna - pozwolenie na rozproszenie się przeciwników i włażenie przez szczeliny w palisadzie było prostą drogą do katastrofy.

- Svetlana ma rację. Jeżeli towary będą w zasięgu ich wzroku, będą miej zwracać uwagę na to co się dzieje po bokach.

Puste skrzynki napełnimy ziemią do ustawienia między palisadą a zabudowaniami, by nie mogli tam czmychnąć. Podobnie zrobimy z wozem. Widziałem że doły z kompostem są przykryte drewnianymi kratami - można do nich przymocować paliki i albo nałożyć je na barykady by nikt na pewno nie próbował się na nie wspinać albo spróbować z mechanizmów katapulty zrobić pułapkę na rogu domu gościnnego, by kto przechodził dostał taką kratą.

Pół beczki oleju do latarni to niedużo, ale wystarczająco by ich zaskoczyć i podsmażyć. Jedna fiolka ognia alchemicznego rzuconego w kałuże w której by stała chociaż część z nich znacząco nam ułatwi sprawę. Uwaga - nie możemy zrobić tego za blisko zabudowań by się nic nie zajęło.
Nie wiem jak Twoje rośliny Mekorze, wzmocnione magią wytrzymały by ogień czy lepiej by jedno i drugie nie działało w tym samym obszarze?

Katapulty myślę że najlepiej rozebrać, by połatać te miejsca w palisadzie gdzie ktoś mógłby się przecisnąć i nas zaskoczyć. Pozostałe części wykorzystać do skonstruowania pułapek.

Puste beczki możemy napełnić ziemią i skonstruować pochylnię. Po usunięciu podpory potoczą się na bandziorów na placu. Beczka pełna ziemi jest dość ciężka by pogruchotać człekom wszystkie kości.

Tak czy inaczej - najpierw skupmy się na ograniczeniu im manewrowości i przygotowaniu pułapki z ogniem. To będzie nasza podstawa. Zobaczmy ile nam to zejdzie, jeżeli zostanie dość czasu i sił, pobawimy się z innymi pułapkami.



 
Stalowy jest teraz online