Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-06-2023, 19:13   #299
Stalowy
 
Stalowy's Avatar
 
Reputacja: 1 Stalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputację
Profesor aż do wymarszu medytował nad księgą, a potem spakował się jak wszyscy. Każdy kierunek był dobry, a on uparcie uważał że wyprawa w głąb jakiejkolwiek śnieżnej krainy jest złym pomysłem bez wcześniejszego przygotowania - w praktyce oznaczało to że powinni zdobyć potężną ilość zasobów zanim podejmą podróż zaproponowaną przez goliatkę.

Póki co skierowali się w stronę Łowiska. Profesor aktywnie pomagał w nawigowaniu i prowadzeniu grupy, acz miał sporo momentów kiedy wzrok zawieszał mu się na jakimś punkcie a on sam odpływał z myślami gdzieś daleko. Czasem wstrzymywał oddech na bardzo długi czas, po czym wypuszczał wielkie kłęby powietrza.

Na postojach sięgał do plecaka, ale łapał się na tym że nie ma przy nim jego łopaty. Po dłuższej chwili zastanowienia skierował rozwartą dłoń w kierunku śnieżnych zasp, które się przemieszczały pod wpływem jego woli i szeptanych cicho słów. Formował z nich wały i osłony by chronić grupę przed wiatrem i nieproszonymi spojrzeniami.

Kiedy natrafili na renifery, a dokładniej druidów pod postacią reniferów Profesor zacmokał z pewnym zmieszaniem.

- Rozmawiać zawsze można... jeszcze jak. - rzekł Profesor - O ile jest z kim. Podstawa dyplomacji to to że obie strony w ogóle chcą rozmawiać.

Wziął krótki oddech.

- Czemu oni mi śmierdzą wyznawcami zimnej flądry? Oby to nie byli oni... Jakoś tak brakuje mi w głowie zabawnych zaklęć do sprzątnięcia ich... - wymamrotał.


Arcane Recovery podczas odpoczynku. Regenię jedną pierwszopoziomową komórkę czarów.

Formowanie śniegu przy pomocy Shape Water


 
Stalowy jest offline