Wątek: Zbrojownia 2ed
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-06-2023, 11:17   #14
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Jeżeli o armaty chodzi, to mnie interesowało, czy jest coś oficjalnego (albo i nie), co wycenia np. koszt kuli armatniej, ładunku prochu do armaty, i co tam jeszcze może być potrzebne. Zdążyłem zapomnieć do czego mi to było potrzebne ale pewnie kiedyś mi się przypomni Jak szukałem, to pewnie do jakiejś przygody, którą sobie w notatniku skrobałem mi by się przydało

Edit: komentarz do propozycja z gdoca.
Kula armatnia waży przykładowo około 40kg, a taka czarnoprochowa 10-30g (również tu 10g)


Czyli taka armatnia kula to wagowo powinna cenić się z 2000 razy więcej od takiej do ręcznej broni palnej. Można tu dodać jakiś tam modyfikator na pracochłonność, ale skoro zwykła kosztuje 2ss, to 60ss za armatnią wydaje się być mało, bo to tylko 30 razy więcej.
 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 07-06-2023 o 11:28.
Gladin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem