Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-06-2023, 20:48   #59
Nanatar
 
Nanatar's Avatar
 
Reputacja: 1 Nanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputację
Ward-Alsahra
19 Sarenith 4707 AR


Mirza miał ładny głos, może tym tak hipnotyzował dwórki i paziów, bez różnicy, byle dla uciechy i wykorzystać, porzucić, miał taneczne ruchy, musiał mieć dobry słuch. Dobry szpieg, jak bard, a jednak, jako tropiciel na pustyni, taki lovelas.

- Masz dobry słuch - pochwalił elf - słyszałeś za dużo, czy tu ucha nadstawiasz? Tak dworny paź na takim zadupiu, gdzie ty moczysz? - zamachał rękami - Nie chcę wiedzieć. Wysłała cię tu, chroniąc od stryka, jakaś litościwa wola, nieco mniej wpływowa od mojej, toteż wiedz, że przybyłem patrzyć ci na ręce.

Zagrał na strunach agresywnie.

- Wiedz, że ballady się znudziły, teraz trzeba zadziwiać. - spojrzał wzdłuż sylwetki zwiadowcy - Opowiadaj! Kto wie co muza ozdobi. Jak na szlakach?

***

Znajdując sobie dogodne miejsce w cieniu, Świteź słuchał, wzrok wbiwszy w odrapany lakier na paznokciach i wyblakłą hennę na nadgarstkach. Pozwolił wystąpić kuzynowi, a kiedy znów słowa wygasły, ze swego miejsca, cienia, wzbił głos ile trzeba było.

- Mówiła Maya - odszukał jej wzrok - o wstrząsie niedawnym. Czy to rzecz zwykła w tym miejscu, czy anomalia, może jednorazowy przypadek? Czy w związku z tym parapet skalny jest ścieżką bezpieczną? - boginią zdała mu się ta drobna hebanowa istota.
- Proszę o kopie map na papierze. Zapas papieru i inkaustu, tak byśmy mogli kontynuować pracę w razie potrzeby. Sam odbiorę. - Od niechcenia, ale tak machnął głową i ręką, że było za wszystkie tłumaczenia.

Nabrała sensu wreszcie tułaczka barda, znalazł swą nową muzę.

Muzo natchniuzo,
W ciele poezja zaklęta,
Mistrzowie rzeźbili w materii,
Mistrzowie niepojęci,
Poemat zmienili w ciało,
W mięśnie, w śmiech,
Spojrzenie, niedotlenienie.
Sprężyste natchnienie


Długo nim owa nie opuściła pomieszczenia pozostał Świteź na swym miejscu.

Wpływ na Mirze przez oszustwo: 7
występ na odprawie przez występ: 7

Maya to odrębna sprawa.

 
Nanatar jest offline