Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-06-2023, 20:51   #1
Dekline
Opiekun działu Warhammer
 
Dekline's Avatar
 
Reputacja: 1 Dekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputację
Post dalej jest podzielony na grupy, ale już bez tajemnicy. Chciałem zachować porządek, żeby było wiadomo gdzie co się stało. Aczkolwiek zakładam że po odegraniu sceny z mojego posta znajdziecie się wszyscy w Sali głównej, gdzie aktualnie jest Bestian, wymienicie się informacjami i zadecydujecie co dalej. Będzie tam ustabilizowany Manfred, wraz z resztą bohaterów oraz drwalami i jeńcem. Dzieci wraz z chłopami będą powoli wracać do wsi.

Teoretycznie jest to trochę niefabularne, lecz z uwagi na brak bezpośredniego zagrożenia, nie chciałbym się za bardzo rozwlekać. Poczytajcie sobie co tam było w spojlerach (jeśli ktoś tego na bieżąco nie robił) i lecimy dalej. Jest to również dobre miejsce i czas na zarys bardziej dalekosiężnych ( niż następna tura) planów na dalsze działania.

Zauważcie że poruszyłem wątek dziewczynki która była wykorzystywana przez herszta. Jest to dość .. normalna sytuacja, nie mogłem tego pominąć, ale też nie mam zamiaru rozwijać tego wątku. To nie jest sesja 18+ i niech taka pozostanie. Oczywiście możecie jej szukać i próbować wejść w interakcje, lecz bez wątku 18+ proszę.


Adi, sprawa do Ciebie na koniec. Jako że są to warsztaty, uczymy się, to nie mam do Ciebie pretensji. Niemniej jednak chciałbym abyś prześledził wraz ze mną Twoje ostatnie trzy posty. Spójrz na nie z perspektywy deklaracji akcji i rozwoju fabuły:

155 – Brak jakiejkolwiek deklaracji, tylko przemyślenia, a zdecydowana większość posta to przefrazowanie odpisu mojego i Tildan.
148 – Znów głównie przefrazowanie postów. Do tego chyba zbytnio nie wczytałeś się w mój odpis, gdyż chciałeś walczyć z trupem.

143 – Jest deklaracja, lecz bardzo ogólna. Mniej szczegółów to zazwyczaj mniejsza szansa na powodzenie.

I to nie tak że coś jest nie tak. Oczywiście, można grać mrukiem który bardzo mało się odzywa, aczkolwiek chciałbym wiedzieć czy to faktycznie tak jest, czy może nie masz pomysłu/warsztatu na bardziej treściwe (nie mylić z przydługimi) posty? Moim zdaniem za bardzo skupiasz się na przefrazowaniu, które moim zdaniem zazwyczaj jest zbędne ( i osobiście mnie irytuje, gdy się przez nie przekopuje), niż na właściwej rozgrywce i akcji. To jest gra, trzeba coś wie niej robić, podnosił rękawice, wykazywać inicjatywę. Oczywiście, można ją przeklikać, ale czy to jest dobry sposób? Ja osobiście preferuje styl szybkich odpisów, jako MG siłą rzeczy piszę więcej, lecz przefrazowanie ( jeśłi nie zmienia odpisu gracza) ograniczam do minumum, lub w ogóle go nie daje.

No i właśnie, przyznaje że ja tak nie gram, to dla mnie jest to dziwne. Nie znaczy to że robisz coś źle. Zapewne innych może irytować spłaszanie przeze mnie rozgrywki, z tym że ja robie to świadomie, mam mało czasu i wolę go poświęcać na treść, a nie na forme.

Jak Ty to widzisz? Chce poznać Twoje zdanie, co myślisz o swoich postach w kontekście tego co napisałem, oraz nie obraże się o uwagi względem mnie. Chciałbym też usłyszeć zdanie innych, czy również tak samo to odbierają ( oraz czy mają jakieś uwagi do mnie).

Co do innych graczy, skoro już jesteśmy w temacie, to uważam że zarówno od strony mechanicznej jak i fabularnej, dajecie radę. Tildan czasami za bardzo odpływa w dywagacjach, ale ok, trzeba czasami pofantazjować, najważniejsze że nie próbujesz forsować swoich pomysłów. Oboje dajecie …. Za długie posty! Tak, wiem że to dla mnie są za długie, taki mały wybieg.Nie określiłem tego na początku, także nie mogę tego wymagać. Ciekaw jestem jak poradzilibyście sobie w sesji faktycznie krótkich odpisów. Uważam, że z takim warsztatem jaki macie teraz, możecie spokojnie startować do większości sesji. W części będziecie musieli skracać, a w części rozwinać, lecz uważam że dacie radę.
 
__________________
ORDNUNG MUSS SEIN
Odpowiadam w czasie: PW 24h, disco: 6h (Dekline#9103)

Ostatnio edytowane przez Dekline : 14-06-2023 o 20:12.
Dekline jest offline