Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-06-2023, 20:19   #1
Highlander
 
Highlander's Avatar
 
Reputacja: 1 Highlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputację
Bezsłoneczna Cytadela [D&D 3.X]

Bezsłoneczna Cytadela




They say a mighty fortress sunk into the ground in ages long ago
Within its broken halls deep within the earth a cursed stake was sown
A seedling then took root
Up grew its evil shoots
Upon on its limbs a wicked fruit

The Sunless Citadel - Loot the Body

Jedziemy.

Częstotliwość odpisywania: Gracze mają cztery dni (96 godzin) na odpisanie od czasu napisania przez MG ostatniego posta sesyjnego. MG ma 48 godzin na zapewnienie odpisu po poście ostatniego gracza. Górny limit postów w turze to trzy, żeby jedni nie zdobyli świata zanim drudzy zdążą włożyć buty. Bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest także odgrywanie skromnych dialogów z MG i innymi grającymi, preferowanie w systemie PW pt. „Kwestia, kwestia, kwestia, wrzuta” (akurat na wysokość awatara, choć Wasza wola, dłuższe też przełknę). Możecie także używać do tego GDocs czy komunikatora w systemie konferencyjnym. Liczę na sumienność grających w kwestii wyżej wspomnianej punktualności, choć oczywiście dopuszczam usprawiedliwienia i wypadki losowe (zastrzegam, że wtedy będę na daną turę NPCował takiego delikwenta, działając możliwie jak najbardziej taktycznie). Zbyt częste „wypadki” mogą doprowadzić do bardziej permanentnych rozwiązań, ale na razie nie chcę straszyć ruzgą.

Gracze: Potrzebuję minimalnie trzech, maksymalnie sześciu chętnych. Tak się składa, że obecnie mamy sześciu wspaniałych, wobec czego daruję sobie nękanie szanownego grona konkursem kart. Jeśli jednak ktoś w nadchodzącym tygodniu jeszcze się dopisze, temat konkursowości może wrócić na późniejszym etapie.

Historia postaci: Minimum pół, maksimum półtorej strony A4 czcionką 12 Times New Roman. Interlinia 1,5. Kartelucha powinna zawierać ciekawe opowiadanie, które pomoże mi wczuć się w klimat waszej postaci, dobrze oddając przy tym jej charakter oraz motywacje. Mile widziany jest także dołączony obrazek waszej postaci, który nie będzie powieleniem facjat znanych aktorów czy innych postaci z fantasy.

Założenia postaci: Nanudziłem, pogroziłem, czas na aspekty pozytywne. Nie ograniczam Was względem rasy, płci, wieku, pochodzenia czy charakteru. W istocie, dopuszczam każdą, ludziobodobną rasę i szablon, które wspólnie nie przekroczą ECL 3. Zezwalam na konflikty drużynowe, jeśli nie zdołacie przekonać innych w kulturalny sposób, zawsze pozostaje argument siły i wybicia głupoty z głowy sojusznika. Zabijanie drugiego członka drużyny jest jednak zabronione, a wszelkie meta animozje na linii gracz-gracz zostawiamy za drzwiami.

Założenia świata: Akcję umiejscawiam w Faerûnie, sesja rozpoczyna się w okresie startowym proponowanym przez Zapomniane Krainy, Opis Świata (1372 DR). Zaczniemy na obrzeżach Cormyru, gdzie umiejscowiłem miasteczko Oakhurst - stanowi ono punkt wyjściowy dla przygody właściwej. Świat przeze mnie przedstawiony cechuje się swoistą dwoistością natury. Zawiera w sobie elementy zarówno Heroic, jak i Dark, gdzie najbardziej heroicznym elementem na dobrą sprawę okażą się wasze postaci oraz czyny, których zdołają dokonać. Mimo, że to Cormyr, miejsce, które według powszechnej opinii cechuje się dobrym i prawym nastawieniem obywateli wobec innych istot, to przestrzegam was przed utożsamianiem świata przedstawionego z bajką Disneya. Nie zabraknie krwawych i brutalnych scen walki czy sytuacji ukazujących ludzką znieczulicę. Nic nie jest do końca czarne czy białe, toteż będziemy próbować zachować jakąś formę równowagi między heroizmem i mrokiem. Jak już wspomniałem, Wasze postaci zaczną w Oakhurst, a konkretniej w karczmie Pod Szarym Dzikiem, gdzie szynkarzem jest niejaki Garon. Zaręczam, że sztampowość tego rozwiązania jest całkowicie zamierzona.

Karta postaci: Dobrze, teraz do rzeczy. Wasze postaci zaczynają na trzecim (3) poziomie, minus ewentualne ECL wybranych przez was ras czy szablonów. Odnośnie atrybutów otrzymujecie ode mnie 32 punkty systemem Point Buy. Punkty wytrzymałości. Startowa pełna kostka + modyfikator z kondycji, potem na zmianę połówka + modyfikator i pełna kostka + modyfikator.

Dopuszczam następujące książki:
- Wszystkie materiały oficjalne, w tym Dragon Magazine. Nie jestem osobą, która ucieka z sesji na samo wspomnienie słowa „psionika”, a jeżeli chcecie spróbować się z Tome of Battle lub z Incarnum, to macie w końcu okazję.
- Materiały 3rd Party, do których zdoła mnie przekonać gracz przedstawiając przy tym rozsądne argumenty. Będę szczery, teksty z cyklu „Bo X ma zarąbisty bonus do ataku!” z reguły stanowią dla mnie… całkiem niezłą argumentację.

Pieniądze. Otrzymujecie ode mnie standardową sumę przysługującą wam z racji trzeciego poziomu, plus dodatkowe dwa tysiące sztuk złota i uścisk dłoni prezesa. Magowie otrzymują ode mnie 500 punktów doświadczenia na produkcję magicznych świecidełek, różdżek, zwojów i Bogowie wiedzą czego jeszcze. Jeśli owe 500XP zostanie niewykorzystane, przepada wraz ze startem sesji. Jak widzicie, staram się być dla Was dobrym Wujkiem Samo Zło. Karty do zrobienia w PCGen, Redblade albo na Mythweavers (lub we wszystkim innym, co edytowalne).

Rekrutacja potrwa tydzień od dnia dzisiejszego (czyli do 2023.06.25 – godziny wieczorne), po czym zostanie zamknięta. Możliwe jest wcześniejsze zakończenie owej kwestii, jeżeli tylko uzyskam wszystkie materiały od zainteresowanych. Istnieje także możliwość indywidualnego rozpatrzenia przypadków graczy, którzy niezmiernie chcieliby zagrać, jednak nie wyrobią się na czas. To chyba wszystko. Czekam na ewentualne pytania i życzę spokojnej nocy.
 
__________________
Beware he who would deny you access to information, for in his heart he dreams himself your master.
- Commisioner Pravin Lal, Alpha Centauri

Ostatnio edytowane przez Highlander : 18-06-2023 o 20:45.
Highlander jest offline