Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-06-2023, 18:27   #9
Highlander
 
Highlander's Avatar
 
Reputacja: 1 Highlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputacjęHighlander ma wspaniałą reputację
1) Bardzo mało prawdopodobne, Morph. A przynajmniej ja się z takim generatorem nie zetknąłem. Można powiedzieć, że 3.5 *wymaga* nurkowania po podręcznikach, że to część frajdy. Ale jeśli potrzebujesz wsparcia, to bez przeszkód możemy zgadać się na komunikatorze i pomogę Ci zbudować coś funkcjonalnego, z odpowiednim poziomem optymalizacji.

2) Natomiast punkt drugi jest nieco problematyczny dla mnie. Jeśli założymy, że wszystkie settingi rzeczywiście są ze sobą powiązane - jak proponują Spelljammer i Planescape - to na tym poziomie będzie to stanowić praktycznie wyłącznie utrapienie dla samej postaci i wszystkich wokół. Tego typu wiedza jest niezwykle rzadka nawet wśród wysokopoziomowych, historycznie i fluffowo ugruntowanych PG, a jej odzwierciedlenie mechaniczne wymagałoby zainwestowania ogromnej ilości punktów w umiejkę Wiedza (Plany). Punktów, których na tym niskim poziomie zwyczajnie nie posiadacie. Z drugiej strony, nie chcę Ci całkowicie torpedować tak fajnego zarysu, toteż wyjdę z kontrpropozycją. Jeśli założymy, że ten planarny turyzm obluzował postaci kilka istotnych klepek i że nie posiada ona pełni koncepcyjnego zrozumienia potrzebnego do zwokalizowania/wyrażenia swoich doświadczeń - sprowadzając je do względnie składnej wewnętrznej narracji i przytłaczającego słownego bełkotu - mogę się potencjalnie zgodzić. Coś jak bohater z Lovecraftiańskiego horroru, który zna okropną tajemnicę, ale nijak, mimo usilnych prób, nie jest w stanie się nią podzielić z nikim wokół.
 
__________________
Beware he who would deny you access to information, for in his heart he dreams himself your master.
- Commisioner Pravin Lal, Alpha Centauri

Ostatnio edytowane przez Highlander : 21-06-2023 o 18:35.
Highlander jest offline