Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-07-2023, 08:39   #1
Pani
 
Pani's Avatar
 
Reputacja: 1 Pani nie jest za bardzo znany
[storytelling +16] Ty zawsze przy mnie stój

Wszystko się zatrzymało. Nie czuł już bólu, strachu ani smutku. Tylko spokój i ulgę. Jego oczy zamknęły się na zawsze, a jego jestestwo oderwało się od ciała. Unosił się w przestrzeni, nie wiedząc dokąd zmierza i z jakiegoś powodu wcale go to nie martwiło. Sycił się błogością tego stanu. W którymś momencie zobaczył przed sobą jasny tunel, który wydawał się zapraszać go do środka. Poczuł ciekawość i jakąś wewnętrzną ekscytację. To mógł byś wreszcie koniec jego cierpień.
Zaczął płynąć w kierunku światła, które stawało się coraz jaśniejsze i cieplejsze. Słyszał odległe głosy, które nawoływały go z radością. Czuł, jakby wreszcie wracał do ukochanego domu.
Był blisko celu, gdy nagle coś go złapało za nogę i zaczęło ciągnąć w dół. Próbował się wyrywać, ale nie miał siły. Zobaczył piekną twarz swojego oprawcy, który wyraźnie się… naburmuszył. To był… anioł?!
- Jeszcze nie! To nie jest twój czas. Same z tobą problemy. Będzie cię trzeba lepiej pilnować… Uriel, przejmiesz go.
- Ale... przecież to zadanie dla stróża. Ja jestem archaniołem – usłyszał gdzieś dalej głos protestu drugiej postaci.
- Ten człowiek jest zbyt ważny. Nie możemy pozwolić, żeby sytuacja się powtórzyła.
- Ale…
- Nie martw się, też dostaniesz ciało.
- Cooo?!
Anioł nie zważał na protesty, znów zwrócił się do człowieka:
- No a ty, co tu jeszcze robisz? Zmykaj.

Jak na komendę jego dusza została brutalnie wrzucona z powrotem do kawałka mięsa, które znał jako swoje ciało. Poczuł ból, strach i smutek. Wszystko wróciło.

- Udało się! - usłyszał radosny głos lekarza. - Żyje!

Miał ochotę płakać.

***

Hej,
Chcę zaprosić jedną osobę do sesji solówkowej w klimacie metafizycznego pastiszu (nie mylić z obrażaniem uczuć religijnych - po prostu zalecany jest dystans). Inspiracją do stworzenia zarysu sesji były takie książki, jak Amerykańscy Bogowie, Mój osobisty demon, Dobry Omen, Kłamca czy manga Oh! My Goddess (ale nie trzeba ich znać, ani nawet lubić ).

Założenie
Postać niemal umiera na skutek próby samobójczej lub świadomego narażenia życia (to może być ratowanie babci na pasach). Kiedy wraca do życia – towarzyszy mu/jej anioł stróż, który twierdzi, że osoba ta dostała drugą szansę, ponieważ nie wypełniła swojego przeznaczenia. Jakie to przeznaczenie? Tego anioł nie zdradza, ale JEST. I to fizycznie jest obecny w życiu postaci. Co ciekawe, wszyscy wokół przyjmują, że jesteście rodziną i nikt nie dziwi się pojawieniu nowej persony. Niemniej… anioł, a szczególnie archanioł, który od dawna Ziemi się uważnie nie przyglądał, na ludzkiej rzeczywistości się nie zna, wiele rzeczy go zdziwi, zbulwersuje itd. Itd.
Podsumowując – ja prowadzę anioła i narrację, a gracz swoją postać i tło wokół niej (nie mam nic przeciwko opisaniu rozmowy z przyjacielem, którego stworzycie od zera – śmiało można opisywać otoczenie, dopóki mieści się to w granicach realizmu).

Mechanika
Brak. Ale… Karta postaci będzie dla mnie podstawą do oceny czy postać jest w czymś dobra, czy nie i jak wysokie jest prawdopodobieństwo udanych akcji. O powodzeniu akcji decyduje MG, czyli ja.

Granie
Piszemy w docku i przerzucamy tutaj większe fragmenty. Odpisy mogą być nieregularne, ale zależy mi żeby 2-3 razy w tygodniu do doca zajrzeć (super jakby udało się codziennie choć raz). W przypadku dialogów można tez umawiać się na pisanie „na żywo”.

Świat i klimat
Gramy we współczesności, w dowolnym miejscu na Ziemi. Tu wiele zależy od Współgracza – podobnie jak klimat. Osobiście lubię raczej horrory niż obyczajówki. Może być niegrzecznie, może być wesoło… byle nie nudno.

Karta
Cytat:
IMIĘ, NAZWISKO, ew. KSYWA
WIEK
HISTORIA (może być w podpunktach lub fabularnie)
Coś o pochodzeniu
Coś o obecnej sytuacji
Jak postać umarła
WYGLĄD (foto wystarczy, chyba że postać ma jakieś charakterystyczne cechy, o których powinnam wiedzieć)
2 BLISKIE/DOBRZE NASTAWIONE OSOBY (personalia i 1-2 zdania o relacji)
2 OSOBY, DO KTÓRYCH POSTAĆ CZUJE URAZĘ/NIENAWIŚĆ
1 NAŁÓG (taki, bez którego ręce się trzęsą, a postać nie jest sobą)
Kartę wypełnioną wedle powyższej instrukcji proszę wysłać do mnie przez PW (może być link do docka) do 21.07 włącznie.
Jeśli nie uda mi się do tego czasu znaleźć Współgracza, to pewnie przedłużę rekrutację, o czym powiadomię w komentarzach.


PS. Dawno nie prowadziłam rekrutacji, więc jeśli o czymś zapomniałam, to będę wdzięczna za pytania pomocnicze.

Pozdro!
 

Ostatnio edytowane przez Pani : 09-07-2023 o 17:28. Powód: poprawki estetyczne
Pani jest offline