Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-07-2023, 12:31   #1
Mike
 
Reputacja: 1 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
Temat zwiadowczy w sprawie Dungeon world - Podziemia i Potwory

Jeszcze nie prowadziłem na tej mechanice i chciałbym ją wypróbować, bo parę sesji jako gracz pozostawiło miłe wrażenia. Tak więc będzie to sesja szkoleniowa dla mnie, a być może i dla niektórych co się zgłoszą

Marzy mi się niezgrana na pierwszy rzut oka ekipa, rozbijająca się po świecie szukając kasy/zadymy/odkupienia/małżonka (niepotrzebne skreślić). Klimat ani ciężki ani lekki. Coś jak “Na ratunek cesarstwu”.

Jakbym to widział:
Zgłaszając tu chęć wybierzcie od razu klasę jaką chcecie. Bo w ekipie może być po jednej klasie. Dajcie też znać, jakie wątki były by dla was najciekawsze.
Zgodnie z założeniami gry, do pierwszej sesji przystępujemy bez scenariusza, tylko z zahaczkami. I patrzymy jak to się rozwinie. Bo w Dungeon world MG też gra po to by zobaczyć co będzie dalej.

Nie spodziewam się wielkiego odzewu, w końcu wakacje, niszowa mechanika… więc chyba nie będzie konkursu świadectw i załapie się każdy chętny. Nie mam nic przeciwko temu by temat zwiadowczy stał się od razu rekrutacją.
Poprowadzę nawet dla 2-3 chętnych.

Podręcznik można legalnie i za darmo pobrać od Gramela:
https://wydawnictwogramel.pl/downloa...rld_pl_WEB.pdf
Powinniście przeczytać 3 rozdziały “Ruchy”, “Tworzenie postaci” i “ Klasy postaci”. A w zasadzie klasę postaci, którą wybierzecie.

Odpisy tak ze 3 razy na tydzień. Chyba, że się dogadamy inaczej.


I to tyle…

Chyba, że macie pytania.
 
Mike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem