Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-07-2023, 07:29   #20
Santorine
 
Santorine's Avatar
 
Reputacja: 1 Santorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputację
Cytat:
Zauważyłam, że dopuszczasz rzucanie na orokos. Czy mógłbyś podać nazwę kampanii na tę potrzebę? Tak dla transparentności i zachowania wspólnych wyników.
Kampania na orokos: https://orokos.com/roll/c-Kult+Pogorzelisk

Cytat:
Sprzedaję go. Jest możliwość targowania się? (to nie powergaming, tylko roleplaying )
Nie zgodziłbym się do końca, że to nie jest powergaming - złoto jest zasobem postaci, tak samo, jak doświadczenie (dla porównania - co, jeśli istniałby sposób, dzięki któremu można byłoby rzucić na Diplomacy i mieć więcej xp?). Roleplay sprzedaży przedmiotów historycznie zawsze był najnudniejszym punktem ogarnięcia łupów przy stole i ta zasada go upraszcza. Jeśli naprawdę, naprawdę nie potrafisz przeżyć bez targowania się i nie chcesz używać domyślnych zasad sprzedawania przedmiotów (https://2e.aonprd.com/Rules.aspx?ID=589 ), dodam do reguł domowych tej sesji wycenę przedmiotu, targowanie się i negocjację sprzedaży. Ale nie chciałem tego robić

Cytat:
A co z Laveną? Ona nie wiedzie stylu życia Comfortable, tylko Fine (i tylko do czasu aż będzie stać ją na Extravagant [Ale ten chyba nie jest dostępny w Rozgórzu {?}]). Będzie więc 64 gp 2 sp 6 cp?
Tak, jeśli Lavena wiedzie wystawny tryb życia, to odejmij odpowiednią kwotę z jej karty. Stać ją, co nie?

Cytat:
A nie może moja postać popracować razem z niziołkami? Wtedy by zobaczyła, czy są kompetentni.
Tak, może. Potrzebowałbym jednak więcej głosów w drużynie, żeby się wypowiedziały na ten temat, a paladyna w szczególności. Jednak, jak długo Lavena chciałaby pracować i jak długo mielibyśmy przeciągać wejście przez wrota? To jest dobry temat dla pozostałych członków drużyny.

Cytat:
Szukanie kontaktów jak rozumiem jest alternatywą do Earn Income? W jaki sposób to by się miało do featu Criminal Connections? (jakby co, to wiem, że go nie mam... jeszcze) Ten drugi to ułatwia, przyspiesza czy coś?
Szukanie kontaktów zajmuje miesiąc i wymaga rzutu na Society. W zależności od rezultatu, spotykasz się z reprezentantami grup przestępczych i decydujesz, z kim chcesz pracować i jaką pracę wybierasz. Criminal Connections nie ma w opisie atutu konkretnych instrukcji co do rzutu, ale jasne jest, że posiadanie tego atutu powinno zmniejszyć ST (wg https://pf2easy.com/index.php?id=599...ing_Difficulty ).

Cytat:
Przy okazji: jak moja postać poświęci dzień na zarządzanie twierdzą, to nie może już próbować Earn Income?
Nie, jeśli poświęcisz dzień na zarządzanie twierdzą, to możesz nadal wykonywać Earn Income.

Cytat:
A jakbym nie chciała rzucać? Feat daje mi automatyczny sukces na tasku o poziomie 4. Jak wtedy ten bonus by się przekładał? Mogłabym automatycznie zarabiać na tasku lvl wyżej? Albo 2 lvle wyżej, bo DC skacze o 1.
Feat zakłada, że MG bierze albo 10, albo wynik rzutu (w zależności od tego, który jest wyższy). Jeśli chcesz np. zarabiać na taskach o niższym ST, to jak najbardziej. Bonus +2 nalicza się zawsze tak samo, dopóki korzystasz z tunelu. Nie mogłabyś automatycznie zarabiać na tasku poziom wyżej, ponieważ nie rzucałabyś (ergo, nie ma możliwości krytycznego sukcesu, bo nie ma rzutu). Stopień zysku dziennego jest zależny od Twojego poziomu umiejętności, czyli Trained w przypadku Laveny.

Dajmy może także pozostałym się wypowiedzieć, ponieważ mam wrażenie, że komunikacja chyba schodzi tylko na wymianę między nami, a chciałbym, żeby także inni gracze w tej sesji się wypowiedzieli, czy mają wszystko, czego potrzebują (Kerm? Sind? Aro? Slan?).

W zasadzie to, zastanawiam się, w jaki sposób paladyn Ragathiela z tenets of good dopuściłby do przemytu w cytadeli?
 
__________________
Evil never sleeps, it power naps!

Ostatnio edytowane przez Santorine : 24-07-2023 o 07:59.
Santorine jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem