Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-07-2023, 19:17   #31
Aro
 
Aro's Avatar
 
Reputacja: 1 Aro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputację
No nareszcie kontynuacja. Komentarze do tej pory lurkowałem, żeby biednego Santo nie zaspamować kwestiami, które mi się uzbierały (zresztą musiałem je też ułożyć, bo moje notatki są chaotyczne), ale w sumie teraz już mogę.

Z bardziej palących kwestii:

1. Kat będzie nalegać na odgruzowanie schodów zanim wleziemy w portal. Nie ma najmniejszej ochoty bujać się do Ścieżki Strażnika i przez Stare Groty wte i wewte. Wystarczyłoby tylko te niższe, z krypt do Kręgu, ale wolałaby obie części, żeby nie musieć zdradzać istnienia tajnego przejścia do krypt robotnikom (bądź płacić im więcej za okrężną drogę dojścia do miejsca pracy).

2. Jak najbardziej zastawić sidła i/lub zabarykadować inne portale, a przynajmniej ten przez który przeszła Voz. Czy koniecznie musimy to zlecać miastowym? Kamyczki powinny mieć kogoś, kto się na tym zna i w ich interesie też leży, żeby twierdza była bezpieczna. Po znajomości z Wugiem mogliby może zrobić to taniej (to pytanie rozciąga się też na prace, które wymagają roboli; czy moglibyśmy nająć do nich plemiennych tańszym kosztem?).

3. Czy ktoś ma może na wierzchu, ile złota łącznie dostaliśmy na sam koniec 1 booka? Tak prokrastynowałem odnotowanie tego na karcie, że do tej pory tego nie zrobiłem i musiałbym wracać.

4. Kat chce przekuć ten magiczny rapier z krypt na coś bliższego jej estetyce (z tego impa na rękojeści w galtańską lilię). Ile by to wyniosło, o ile jest ktoś w Rozgórzu kto dałby radę przekuć magiczny oręż?

5. Przemyt - Kat jak najbardziej będzie się tam udzielać i przyjmie proaktywną postawę. Co do towarów, to narkotyki mogą być jak najbardziej. Jak będę mieć więcej czasu, to przejrzę też co eksportują państwa ościenne i może dorzucę jakieś propozycje bardziej legalnych towarów.

6. Jeśli idzie o organizację pracy, Kat również może to ogarniać, bo ma Deception na +12 (więc przy DC 13 i +2 bonusie praktycznie zawsze jej się udaje). Czy zatrudnienie kogoś poprzez Deception obniżyłoby jakoś stawkę? Bo rekrutowanie przez Oszustwo to raczej nie brzmi jak proponowanie uczciwej dla obu stron umowy (zwłaszcza z ryzykiem przy porażce).

7. Kat chciała zrobić kopie aktów własności twierdzy. Dała to radę ogarnąć w ratuszu? Bądź co bądź, ale chciałaby jakieś legalne potwierdzenie, żeby któregoś pięknego dnia Hellknightowie się nie obudzili, że to nadal ich twierdza (Alak raczej nie powie im o nas dobrego słowa ).

8. Downtime - Kat będzie korzystać jak najbardziej z Earn Income, korzystając z Underworld Lore. Możemy to w sumie połączyć z niziołkami-szmuglerami, może mogłaby z nimi popracować i jednocześnie sprawdzić, czy są kompetentni?

To chyba wszystko z kwestii do ogarnięcia "na teraz". Chociaż możliwe, że coś mi umknęło. Mam tego więcej, ale reszta to rzeczy na dalszą przyszłość, więc później, żeby nie spamować za dużo na raz.
 
Aro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem