Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-07-2023, 22:51   #10
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Ja mam pytanie o daty.
Znalazłem coś takiego odnośnie kalendarza
Widzę tam 4 serie dat.
Pierwsza seria zaczyna się na 00 roku i później każdy rok +4 do 96.
Druga seria zaczyna się na 01 roku i później każdy rok +4 do 97.
Trzecia seria zaczyna się na 02 roku i później każdy rok +4 do 98.
Czwarta seria zaczyna się na 03 roku i później każdy rok +4 do 99.
Chciałem scenkę dać osadzoną wcześniej i mam problem z datą.

Czy może zakładamy, że rok trwa tak jak w tej pierwszej serii zawsze i po prostu się restartuje za każdym razem i dni, zaćmienia, święta zawsze wypadają w te same dni (i pod względem dnia miesiąca i pod względem dnia miesiąca).
- Ja sobie upraszczam sprawę z kalendarzem. I zakładam, że zawsze rok ma 400 dni i są one podzielone na 12 m-cy + kilka osobnych dni rozrzuconych po całym roku (hexennacht, przesilenia, równonoce itd.). I tak to rozgrywam w każdej warhammerowej sesji.

- Ten kalendarz "tabelkowy" wydaje mi się okey. Podobny jest w "Księdze Zbawienia" a na nim się wzoruje w moich sesjach.




Cytat:
Przypomnij kiedy wybuchła ta epidemia i jak długo jesteśmy w kwarantannie?

Dobrze liczę, że miesiąc od pierwszych przypadków prawie (25+ dni) i jakieś tydzień, dwa od wprowadzenia kwarantanny?

Nachexen 2527

1-szy tydz - pierwsze sporadyczne przypadki zarazy noworocznej*
2-gi tydz - zaraza staje się powszechnie dostrzegalna**
3-ci tydz - zaraza się rozplenia się na całego, księżna zamyka miasto kwarantanną***
4-ty tydz - dzień dzisiejszy

*jak ktoś przeprowadził jakieś badania czy śledztwo to może coś takiego odtworzyć, w pierwszym etapie były to na tyle rzadkie przypadki, że nie istniały w opinii powszechnej, w świadomości śmiałków raczej też nie.

**zaraza stała się na tyle powszechna, że pewnie każdy już słyszał o jakimś zachorowaniu albo sam miał kogoś znajomego czy był świadkiem, w tym momencie dopiero mieszkańcy zaczęli mówić o nowej, nieznanej chorobie.

***coraz więcej przypadków zachorowań, zaczęto mówić, że to nowa, nieznana plaga na skalę całego miasta. W połowie tygodnia księżna zdezydowała się objąć miasto kwarantanną.


- Ta powyższa rozpiska to oczywiście taki skrót myślowy. Bo w mieście to raczej proces jaki stopniowo narasta a nie jakieś punktowe czy skokowe wzrosty czy etapy.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem