Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-08-2023, 22:42   #24
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Veto!
Jak to przeciążony? Przeciez nie mam.żadnej zbroi. Ciuchy, pas, rękawiczki, peleryna, miecz, bicz i sztylet w bucie, ja się zastanawiałem czy se jajek warmund nie odmrozi jak wyjdzie na zewnątrz, a ty mi go rozbierać każesz.
- Każda kolejna dziesiątka KRZ daje 1 slot udźwigu. Tabelka jese w Brudnopisie na s.21.

- A co do ekwipunku Warmunda:

Cytat:
Miał na sobie swój typowy szlachecki strój z rękawiczkami, wysokimi jeździeckimi butami i czerwoną jak krew peleryną. Przy pasie Krüger nosi swój posrebrzany miecz, który wisi mu na lewym biodrze,
- Wszystko powyższe z ubrania nie liczy się do ekwipunku.

- Miecz jako pierwsza br. jednoręczna też nie.


Cytat:
po prawej stronie wisi bicz
- Broń jednoręczna = 1 slot


Cytat:
oraz 5 fiolek wypełnionych dziwną czerwoną oleistą cieczą i dwie sakiewki. Jedna na monety, w drugiej Warmund trzyma kawałki węgla, siarki, papierki i inne łatwopalne komponenty.
- Torby, sakwy i inne takie, łącznie 1 slot.


Cytat:
Charakterystycznym elementem wyglądu Krügera prócz czerwonej peleryny jest długi łańcuch, który nosi przewiązany na skos na piersi.
- 2 m łańcucha = 2 sloty


Cytat:
Łańcuch ten jest często używany w parze z żelaznymi kajdanami, które teraz, podobnie jak inne przydatne przedmioty, Krüger trzymał w swoim plecaku.
- Kajdany = 1 slot. Nawet jeśli są w plecaku to nadal 1 slot. Liczy się w momencie gdy się dźwiga ten plecak lub kajdany.


Cytat:
Wspomniany plecak stał oparty o ścianę, tuż obok nóg Warmunda. U góry plecaka wystawała główka pochodni, z boku wisiała dodatkowo latarnia sztormowa, a z drugiej strony zawieszono róg sygnałowy jakiego używa się w bitwie.
- Pochodnia = 1 slot (podobnie jak pałka albo inna br. jednoręczna)
- lampa = 1 slot




- Czyli łącznie z rzeczy poza standardowymi ubraniami to wychodzi jakieś 7/2 slotów z plecakiem, bez plecaka jakies 4/2.


- Oczywiście można wyjść poza ten limit i dźwigać więcej ale wtedy mowa już o przeciążeniu postaci. Czyli:

Cytat:
- Jeśli komuś mało ekwipunku, może przeciążyć postać. Za każdą następną wartość swojej Krzepy ma obniżoną Szybkość o 1 i dwucyfrowe staty o 10. Czyli jeśli ktoś ma tej Krzepy na 35 może przeciążyć postać o 1. Wówczas Krzepa ulega podwojeniu czyli tak jakby miała wartość 70 czyli daje to 7 slotów. Szybkość spada jednak o 1 i dostaje się mod -10. Kolejny skok o kolejne 35 to wartość 105 czyli już 10 slotów ale Szybkość spada o 2 a modyfikatory rosną do -20.
Brudnopis s.22


- Ogólnie zaś plecak i duże torby na bagaże to raczej się nosi w podróży lub innej okazji gdzie trzeba zabrać więcej rzeczy na dłuższy czas. Po mieście się raczej chodzi bez tego.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem