Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-08-2023, 17:32   #19
Santorine
 
Santorine's Avatar
 
Reputacja: 1 Santorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputację
Cytat:
Santorine, to pomyśl, bo chyba jako jedyny z nas graczy najbardziej ogarniasz system a ja to nawet nie wiem, gdzie szukać takiego ekwipunku ^^
Korzystam z https://2e.aonprd.com/Equipment.aspx .

@Mi Raaz, takie pytanie - to jak ostatecznie rozłożyłeś sobie modyfikatory? Pytam, bo zaskoczył mnie trochę wojownik z +3 do inteligencji, więc zastanawiam się, czy coś włożyłeś w siłę Jeśli mamy ustalać jakąś taktykę drużynową, warto o tym rozmawiać (dlatego zaproponowałem, żeby po prostu wszyscy udostępnili swoje KP na samym początku, wtedy raczej byłoby bez problemu).

Co do ekwipunku - dostajemy jeszcze 63 per capita. Jeśli chcemy zrobić zrzutkę i zainwestować w dobrą broń, to polecałbym kupno broni z runami potency i striking, np. longsword albo bastard sword i dać taki miecz fighterowi, pod warunkiem, że on faktycznie ma +4 do siły (inaczej mógłby to być taumaturg albo ja i np. mógłbym rzucać 3d6 podczas flankowania). Broń +1 striking rune kosztuje 100 gp. Jeśli nie chcemy kupować +1 striking rune, wystarczy sam potency, czyli +1, który jest tańszy (35 gp). Te runy potrzebujemy my, czyli fighter, rogue i thaumaturge, Lazlo nie musi tego mieć, bo on będzie się posługiwał magią.

Ze zwojów, eliksirów - polecam standard, czyli zwój Fear, który jest tani i skuteczny, a także zwój Soothe, Illusory Object, Illusory Creature, Invisibility i Dispel Magic. Eliksiry - oil of potency (jeśli nie chcemy kupować runy +1 striking).

Zwojów z Soothe kupiłbym przynajmniej parę, bo nie mamy raczej innego źródła leczenia niż Battle Medicine od Grakki (Grakka ma Assurance w Medicine, więc on zawsze będzie miał sukces na Treat Wounds).

Podsumowawszy: za 200 gp kupiłbym dwie bronie +1 striking dla wojownika i taumaturga (ew. dla mnie, najważniejsze, że fighter to ma), za resztę kupiłbym zwoje Fear, Soothe i mikstury lecznicze.

Ceny zwojów są tutaj: https://2e.aonprd.com/Rules.aspx?ID=720 , w tabeli 11-3. Nadmiarową broń sprzedać.
 
__________________
Evil never sleeps, it power naps!

Ostatnio edytowane przez Santorine : 05-08-2023 o 19:23.
Santorine jest offline