Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-08-2023, 17:45   #1
Lucky7
 
Lucky7's Avatar
 
Reputacja: 1 Lucky7 nie jest za bardzo znany
Arrow Heroic fantasy - badanie rynku

Cześć!

Chciałem poprowadzić jakiś heroic fantasy na LI i póki co biję się z myślami, gdyż mam trzy pomysły/propozycje i liczę, że pomożecie mi którąś wybrać. Wszystkie te scenariusze to jednostrzały z zamkniętym zakończeniem i każda z przygód to jakieś 5-6 miesięcy grania. Przejdźmy do sedna.

1. CÓRY GNIEWU
Setting: Golarion (północno-zachodnia granica Lastwall — region stale zagrożony oblężeniem orków z pobliskiej Twierdzy Belkzen)
Fabuła: W Córach Gniewu bohaterowie chronią samotne graniczne miasteczko Arwyll Stead przed diabelskimi pomiotami i badają przyczynę tych pozaplanarnych ataków. Jednak w miarę jak BG zagłębiają się w tajemnicę, odkrywają więcej pytań niż odpowiedzi. Kto wysyła do miasta tych diabelskich agentów i z jakiego powodu? Dlaczego niegdyś spokojni mieszkańcy Arwyll Stead popadają w szaleństwo i przemoc? I co ma z tym wszystkim wspólnego półorczka kobieta imieniem Vegazi?
Liczba graczy: 4-5
Poziom: 3 (na końcu przygody postaci osiągną 6)


2. DOM NA ULICY KRUCZEJ
Setting: Golarion (Korvosa)
Fabuła: W tej przygodzie grupa bohaterów zagłębia się w duszny, okultystyczny półświatek Starej Korvosy aby zbadać serię morderstw oraz odkryć źródło śmiercionośnej choroby. Wchodzą w dziwny świat seansów spirytystycznych, osób uzależnionych od Dreszczu (silny, halucynogenny narkotyk wytwarzany z przetworzonego jadu Pająka Snów) oraz skorumpowanej władzy. Scenariusz jest połączeniem śledztwa, walki i interakcji społecznych.
Liczba graczy: 4-5
Poziom: 6 (na końcu przygody postaci osiągną 9)



3. KOLONIA KARNA DEEPMAR
Setting: Golarion (wyspa Deepmar na północ od Cheliaxu)
Fabuła: Bohaterowie Graczy w jakiś sposób wpadli w konflikt z prawem podczas podróży przez Cheliax. Normalnie czelijskie sądy wysyłały grupę sprawnych fizycznie ludzi, takich jak BG do Deepmar, aby odpracowali swoje wyroki, jednak tym razem postaci mają "szczęście". Władze od miesiąca nie mają żadnych wieści, co dzieje się w koloni karnej na wyspie a bohaterowie otrzymują propozycję z kategorii "nie do odrzucenia": dowiedzą się, co wydarzyło się na wyspie i w kolonii w zamian za pełne ułaskawienie.
Liczba graczy: 4-5
Poziom: 8 (bez awansu podczas gry)


I to tyle. W ankiecie zawarłem też warianty odnośnie mechaniki, na której chcielibyście grać - Pathfinder 1e lub D&D 5e. Sonda jest wielokrotnego wyboru, więc możecie zaznaczać, co uważacie za ciekawe w waszej ocenie.

Pozdrawiam!
 
__________________
Jak wygląda świat, kiedy życie staje się tęsknotą?

Ostatnio edytowane przez Lucky7 : 22-08-2023 o 17:47.
Lucky7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem