Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-08-2005, 20:57   #28
Darken
 
Darken's Avatar
 
Reputacja: 1 Darken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumny
Ja swoja wypowiedz podziele na 2 czesci.
Swiat i mechanika.
Swiat to nie moze byc czyste heroic fantasy, jesli cos z heroica to dal bym deadlands albo jakis heroic w przyszlosci(o ile wiem taki nie istnieje).
Sam obecnie chcialem stworzyc swiat w ktory by mnie sie podobal, ale zarzucilem prace na rzecz promowania deadlands na tym forum.

Mechanika powinna byc modulowa. Szkielet musi byc tak prosty zeby poczatkujacy ja zalapal, a w razie potrzeby mozna dodawac potrzebne 'skrzynki'.

Mechanika pasujaca klimatem do swiata jest fajna ale
W deadlandsie widzimy ladnie skonstruowana mechanike, ktora nie pozostawia wiele do zyczenia oprocz szybkosci podczas walk. Naprawde tam walka z wiecej niz 5 ludzmi to koszmar, oczywiscie mozna unikac walk(tak juz to widze) lub wyrzuca czesc zasad(rzutow).

Ostatnio przegladam savange worlds i ta mechanika jest calkiem calkiem.
 
__________________
Mroczna wydawnicza małpa przedstawia Gindie, czyli wydawnictwo fabularnych gier karcianych.
Uuuk.
Darken jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem