Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-08-2023, 06:44   #25
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Przygotowuję kartę dla jeszcze jednej postaci, która chciała zostać kucharzem. 1ed nie ma takiej gotowej postaci. W mojej ocenie byłby to rzemieślnik (kucharz) i należałoby zacząć grać czeladnikiem. Jednak powiedzmy sobie szczerze - czeladnik jest mało atrakcyjny fabularnie. Nieważne czy jest czeladnikiem kucharza, kowala czy cieśli, są praktycznie tacy sami.

Z drugiej strony jest wiele fanowskich profesji kucharza, z których można skorzystać. Czemu jednak kucharz miałby być profesją początkującą, a kowal już nie? Trochę rozbija to cały system. Pogłówkowałem, podumałem i przedstawiam profesję kuchcika (profesja może być wielopoziomowa, na rzemieślnika (kucharza) a potem na kuchmistrza - tego poziomu, póki co, nie wymyślałem). Zaproponowana profesja ma statycznie 2,8 umiejętności w odróżnieniu od 1,75 zwykłego czeladnika, więcej wyposażenia (aczkolwiek nie ma dostępu do zwykłej broni jednoręcznej) i o jedno rozwinięcie dostępne więcej. Umiejętności profesyjne myślę, że są zrozumiałe. Ale gdyby ktoś chciał podyskutować, to chętnie.

Może profesja ta zainteresuje również z czasem Trartexa?

 
Gladin jest offline