Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-08-2023, 09:16   #10
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Prince_Iktorn Zobacz post
to jednostrzałowy gotowiec i gotowe postaci, ja sam ich nie sprawdzałem. Bardziej miały chyba służyć zapoznaniu się z graniem a mniej z mechaniką tworzenia postaci.
Jasne, rozumiem. Nie mniej ja sobie sam dla swojej edukacji sprawdzam co i jak.

O TL pytam, żeby określić sobie startowe pieniądze. Jakoś liczyłeś, czy mi starczy czy nie, gdybym chciał zmiany robić. Jeżeli TL/3 to wg poderka to $1000 (taką też kasę podaje Bane, podwojone za Wealth (comfortable).
Signature gear jest za +1pkt, jak to się przekłada na mechanikę? Bo z poderka nie zrozumiałem jak to się przekłada na punkty. Słusznie się domyślam, że ten signature gear to FoeFlayer jest?
Signature gear dostaję za darmo do połowy startowej kasy, czyli do $1000, dobrze rozumuję?

Wg karty mam $1835+$70 gotówki +$500 w towarze handlowym, dobrze rozumuję? Razem $2405?

W szablonie krasnoluda jest DR+1 -40%. Te -40% to z czego wynikają? Jak rozumiem, nie jest chroni przed wszystkimi obrażeniami, jedynie przed common (stąd -40%, wg Basic set strona 46.). Ale jak to się przekłada na mechanikę gry?

W Bane przy krasnoludzie podają greed (12) [-15]. Wiesz co oznacza ta 12-ka?
Podobnie miserlisness (15) [-5] - co to jest 15-ka i czemu jest -5 skoro w podstawce jest -10?

Tego nie rozumiem, czy możesz mi to odcyfrować na nasze?
Cytat:
Napisał Prince_Iktorn Zobacz post
Racial Skills: Axe/Mace (A) DX [2]-10;
Merchant (A) IQ [2]-10.
Features: Taboo Traits (Jumping,
Running skills).
Nie brakuje Ci w tej karcie zaznaczenia DR w rozbiciu na poszczególne lokacje?

Tak porównując powolutku 4ed i 3ed to widzę kilka zalet (? Na pewno ułatwień, w praktyce nie wiem, czy to lepiej mechanicznie wychodzi) 4ed: umiejętności mają jeden rodzaj i 3 stopnie trudności (w 3ed rozdzielało się na fizyczne o 3 stopniach trudności i mentalne o 4 stopniach trudności). Każdy poziom modyfikacji głównych atrybutów kosztuje tyle samo (w 3ed trzeba było każdy poziom sprawdzać, ile kosztował).

Tyle pytań na dziś
 
Gladin jest offline