Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-09-2023, 07:51   #1
Lucky7
 
Lucky7's Avatar
 
Reputacja: 1 Lucky7 nie jest za bardzo znany
[D&D 5e] Córy Gniewu [+18]




Cześć!

Poprzednia rerkutka okazała się niewypałem, więc otwieram kolejną, tym razem na zasadach 5 edycji D&D i do typowego scenariusza heroic fantasy, który być może bardziej podejdzie użytkownikom. Nie ma co marnować czasu, więc lećmy z wytycznymi.

Fabuła i miejsce:

• mamy początek miesiąca Rova (wrzesień) 4716 AR a sama akcja Cór Gniewu rozgrywa się w górniczym miasteczku Arwyll Stead i jego okolicach, wzdłuż północno-zachodniej granicy Lastwall – regionu stale zagrożonego oblężeniem orków z pobliskiej Twierdzy Belkzen.


• BG muszą mieć powód, by znaleźć się na szlaku prowadzącym do miasteczka. Być może słyszeli pogłoski o wzmożonej aktywności orków wokół Arwyll Stead w ostatnich tygodniach? A może o pojawieniu się dziwnych istot rodem z piekieł, które można było zobaczyć na przygranicznym terenie. A może bohater ma jakieś własne sprawy w miasteczku i nie interesują go (przynajmniej początkowo) ostatnie wydarzenia w tejże okolicy? Jeżeli zostawicie mi w historii jakąś zahaczkę, być może ją wykorzystam, ale nie obiecuję. Generalnie zbiorę Wasze postaci do kupy na jednym z traktów prowadzących do Arwyll Stead i wtedy zaczniemy.

Najważniejsza rzecz - postać musi chcieć zaangażować się w to, co dzieje się w miasteczku i okolicach, ale nie może pochodzić z Arwyll Stead.

• co do klimatu sesji, to gracze mogą spodziewać się walki z przeróżnymi przeciwnikami, śledztwa i intrygi. Będą momenty dungeon crawlu, interakcji z miastowymi, zawiązywania sojuszy czy nawet przyjaźni oraz buszowania po okolicznych chaszczach . Bez zagłębiania się w szczegóły, zanim dotrzecie do głównego złego będziecie mieć po drodze kilku wymagających sub-bossów do ubicia i ważną decyzję do podjęcia. Ot, typowa, heroiczna, awanturnicza przygoda.


Postać i sprawy mechaniczne:

• poziom postaci: 3 (z awansem do 6 na samym końcu gry). Awanse na zasadzie milestones.

• HP pełne na 1. poziomie, połowa + 1 na kolejnych.

• dopuszczam wszystkie oficjalnie wydane podręczniki do D&D 5e ale tylko do Forgotten Realms. Wyjątek to Custom Lineage z Tashy, dopuszczam też wszystkie zasady z Tashy w temacie “Customizing Your Origin” (strona 7). Dopuszczam Featy z powyższych podręczników oraz wszystkie opcjonalne rozwiązania dla klas i podklas przedstawione w Tashy.

• dopuszczam wszystkie oficjalne klasy, poza artificerem.

• z subklas zbanowany zostaje tylko Peace Domain kapłana. Reszta jest do wzięcia.

• jeśli chodzi o rasy, to przejdą właściwie wszystkie z oficjalnych podręczników do FR oprócz latających i typowo potwornych. Jeśli nie jesteś pewien/pewna, czy dobrze wybrałaś, zapytaj

• backgroundy dowolne, pasujące do klimatu sesji i settingu, można też tworzyć własne zgodnie z zasadami z PHB.

• postaci mają początkowy ekwipunek z klasy i backgroundu. Za pieniądze zebrane przy tworzeniu postaci można sobie coś kupić. Do tego macie ekstra 100gp od MG.

• niechciane przedmioty z ekwipunku można sprzedać po połowie ceny podręcznikowej i kupić za zarobione pieniądze coś innego.

• mechanika będzie wykorzystywana i po obu stronach. Walki będziemy prowadzić najpewniej w google docu na podstawie inicjatywy.

• atrybuty PB 27. Kalkulator. Tylko jedna cecha może być ustawiona na "8".

• Charaktery: złe postaci są zabronione.

• historia nie musi być długa, ważne, żeby pokazywała mi, kim jest postać.

• bez PVP, przygoda zakłada współpracę w celu osiągnięcia określonego celu. Oczywiście możecie odgrywać jakieś kłótnie, czy inne takie, ale bez rzucania się sobie do gardeł.

• trzymamy się pathfinderowego panteonu bóstw.


Sprawy różne

• chciałbym graczy, którzy mniej więcej znają mechanikę 5 edycji a już na pewno wiedzą, jak wykorzystywać mechanikę swojej postaci.

• avatary rysowane (preferowane digital art/AI generated). Bez mangi, zdjęć aktorów i tym podobnych. 200 na 300 pikseli.

• limit graczy: 4-5.

• rekrutacja potrwa półtora tygodnia, do 25.09, północy.

• Google Docs? Nie, gramy na forum. Wszelkie dialogi między postaciami robicie we własnym zakresie.

• tempo odpisów - wstępnie 4:2, czyli cztery dni dla was, 2 dla mnie.

• długość odpisów - optymalnie „na awatar”, ale bez jednolinijkowych. Jak ktoś lubi pisać dłuższe posty, to nie bronię, byle bez rozkładania na czynniki pierwsze ewolucji funkcji krypotchromów w zegarze biologicznym stawonogów. Rozumiecie?

• KP na PW, mechanika w Myth-Weavers, fabularna część na docu albo w wiadomości tekstowej.

No i to chyba tyle. Jeśli o czymś nie napisałem, lub pominąłem, pytajcie w temacie, żeby inni zainteresowani również widzieli moje odpowiedzi. Warto również przynajmniej wstępnie zaznaczyć tutaj, kim chce się grać.

Czekam na zgłoszenia i życzę weny.

Pozdrawiam!

OTRZYMANE KARTY:

• Galindall Amakiir, elf, rogue (swashbuckler), postać Mi Raaza,
• Arthus Dis, tiefling, sorcerer (draconic), postać Kerma,
• Karanthir Vermisth, human, wizard (school of chronurgy), postać Shartana,
• Kat, human, fighter (battle master), postać Alex Tyler,
• Elastir Mooncloud, shadar-kai, paladin (oath of vengeance), postać Bugzy Malone
• Tolvin, human, warlock (hexblade), postać Seachmall,
• Kyran Sulladren, half-elf, warlock (archfey), postać Aro,
• Zor’ath “Zielony”, githzerai, monk (way of mercy), postać shewa92
 
__________________
Jak wygląda świat, kiedy życie staje się tęsknotą?

Ostatnio edytowane przez Lucky7 : 27-09-2023 o 08:29.
Lucky7 jest offline