Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-09-2023, 18:22   #22
Wired
 
Wired's Avatar
 
Reputacja: 1 Wired nie jest za bardzo znany
To i ja się zgłoszę
Będzie kusznik, pokorny sługa Gonda ale nie kapłan
Człowiek, z Wrót Baldura lub Wysp Lantan, na swojej świętej misji ocalenia wiedzy i wynalazków zajrzy do tej parszywej wieży i wydrze smokowi co świętym prawem powinno znajdować się w Świątyni Boga i zbadane przez kapłanów/artificierów. Tak mu dopomóż Gond i wszystkie wynalazki

PS.
W sumie napiszę tutaj bo post mogę edytować (w przeciwieństwie do PW)a może ktoś jeszcze o tym kmini: czy dobrze rozumiem że infused items kolumna jedynie ogranicza ile można dziennie ich stworzyć, a nie ile ma postać łącznie? Nazwa kolumny trochę kiepska, ale treść opisu na to wskazuje:
Cytat:
Whenever you finish a long rest, you can touch a nonmagical object and imbue it with one of your artificer infusions, turning it into a magic item. (...) Your infusion remains in an item indefinitely, but when you die, the infusion vanishes after a number of days equal to your Intelligence modifier (minimum of 1 day). The infusion also vanishes if you replace your knowledge of the infusion.

You can infuse more than one nonmagical object at the end of a long rest; the maximum number of objects appears in the Infused Items column of the Artificer table - to jest jedno zdanie z średnikiem w środku, co sugeruje że kolumna określa ile można ich stworzyć w ciągu jednego long rest, albo to myślenie życzeniowe ale nie ma nigdzie indziej odniesienia do infused items.

You must touch each of the objects, and each of your infusions can be in only one object at a time. Moreover, no object can bear more than one of your infusions at a time. - czyli tylko jedna zbroja +1 na przykład
If you try to exceed your maximum number of infusions, the oldest infusion ends, and then the new infusion applies. - tutaj pojawia się znowu słowo infusions, nie "infused items", czyli wychodziłoby na to że limitem są "infusions".
Jeśli mnie angielski nie zawodzi to wychodzi 12 itemów na 20 poziomie, z jednej strony sporo, z drugiej warlock ma 8 inwokacji i 4 arcanum, czyli też 12, a artificier dodatkowo musi je rozdać bo sam tych 12 nie założy, więc chyba dobrze to czytam.

Pytam bo zazwyczaj w 5ed magicznych przedmiotów nie widuję więc mnie dobrobyt ukłuł

PS2.
Czy ktoś wie za ile w podręczniku chodzi "Book of arcane theory"? Bo bym ją sprzedał ale nigdzie nie widzę cennika.
 

Ostatnio edytowane przez Wired : 24-09-2023 o 23:43.
Wired jest offline