Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-10-2023, 08:23   #1
Szelma
 
Szelma's Avatar
 
Reputacja: 1 Szelma nie jest za bardzo znany
[Komentarze] Zaginiona kopalnia Phandelver REMIX

Cześć wszystkim!

Tutaj będziemy sobie komentować sesję i sprawy z nią związane. Poniżej pewne wytyczne, którymi będziemy kierować się w tej przygodzie. Aro, podkradłam sobie Twój szablon z komentarzy do sesji PFa, mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe . Po prostu prawie wszystko tam bardzo pasuje mi do założeń technicznych mojej przygody ^^.

Kwestia postów.

Posty piszemy w języku polskim, poprawną polszczyzną (każdy w granicach swych zdolności językowych) i staramy się, by posty wyglądały reprezentatywnie. Podpisy można wyłączyć, można zostawić. Piszemy głównie z punktu widzenia postaci, w trzeciej osobie liczby pojedynczej. Posty nie za długie, nie za krótkie, acz w sam raz.

Dialogi piszemy od myślników, kursywą. Myśli postaci w stylu angielskim (cudzysłów + kursywa). Obrazki wyśrodkowane i nierozwalające układu strony (magiczną szerokością jest bodajże 550px). Wielkie ściany tekstu dzielimy na akapity.

Teksty kolorem domyślnym lub czarnym. Przy używaniu innych kolorów, unikajmy tych tzw. oczojebnych i nie przesadzajmy z ilością kolorowego tekstu.

Domyślny format moich postów to [ COLOR="Black" ][ JUSTUJ ][ INDENT ] - [ /INDENT ][ /JUSTUJ ][ /COLOR ].

Kwestia światotworzenia.

Światotworzenie dozwolone w granicach rozsądku. W Phandalin spotkacie masę NPC-ów, więc tworzenie nowych nie ma sensu, poza tym nie tworzycie również własnych lokacji (w pewnym momencie udostępnię Wam mapkę miasteczka i okolic). Jeśli nie macie pewności czy coś przejdzie, uderzajcie na PW. Trzymajmy się też tego, co napisał ktoś inny.

Kwestia edycji postów.

Tylko w celach kosmetycznych. Wrzucony post jest wiążącą i ostateczną deklaracją, której nie zmieniamy. Jeśli zmiana treści będzie naprawdę potrzebna, informujmy o tym w komentarzach.

Kwestia mechaniki.

5e. Używana z mojej i Waszej strony. Jeśli chcecie użyć czegokolwiek, co ma w zanadrzu Wasza postać, rzucajcie i zostawcie mi krótkie info w spoilerze pod postem, co bohater robi. Można też w komentarzach. Ja, żeby nie zatrzymywać akcji co chwilę również będę rzucała za postaci (percepcja itd.).

Mechanika odzwierciedla fabułę i na odwrót, ale mimo wszystko zwycięża fabuła i zdrowy rozsądek. Mechanika jest narzędziem neutralnego arbitrażu i wprowadzania losowości do sesji. Dobre, nieszablonowe (ale nie szalone!) pomysły na pewno będą nagradzane jakimiś premiami do rzutów, więc warto się starać

Z zasad opcjonalnych używamy tylko flankowania (dostępne dla BG jak i wrogów).

Kwestia PvP

Nie. Można odgrywać, że ktoś się z kimś nie lubi, jakąś szermierkę słowną, ale nie skaczemy sobie do gardeł. To sesja drużynowa.

Kwestia terminów.

5/2, pięć dni dla Was, dwa dla mnie. Wiadomo, że kolejka kolejce nierówna i czasami będzie krótsza, czasami dłuższa. W przypadku walk, deklaracja raz na 24h.

Kwestia doca

Do walk. Dialogi z NPCami robimy tam tylko pod warunkiem, że wszyscy obecni na scenie BG wyrażą zgodę. W przypadku walk nie potrzebuję dowodów z jakiegoś internetowego dice rollera - rzucajcie przed monitorem, czy co tam kto lubi i potem po prostu podajcie wynik.


I to chyba wsio, co chciałam przekazać. Gdyby coś miało dojść, będę edytowała tego posta.

Pierwszy wpis sesyjny jeszcze dzisiaj, tylko uzupełnię go o pewne zmiany.

Dobrej zabawy wszystkim życzę!
 
Szelma jest offline