Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-11-2023, 20:26   #3
Dekline
Opiekun działu Warhammer
 
Dekline's Avatar
 
Reputacja: 1 Dekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputację
tldr; Oraz nie intresuja mnie zbytnio tematy postapo w PRG. Niemniej jednak odpowiem na pytanie Johana: "Ponieważ k10 to najlepszy układ kości, występujący w najlepszym systemie RPG: WFRP 2ed, wiec cóż więcej potrzeba?"


A tak na serio, i to nie tak że jestem fanbojem ( znaczy jestem, ale nie tylko dlatego tak piszę), po prostu dla każdego człowieka system oparty na systemie dziesiętnym jest najprostszy do przyswojenia i operowania. Do innych można się przyzwyczaić, ale zajmie to wiecej czasu. Także upraszczanie mechaniki, które nie wpływa negatywnie na rozgrywkę jest zawsze na plus.



Takie było też załozenie artykułu:
Cytat:
Wstęp
Mechanika k10 narodziła się w momencie w którym kolejne testy przeciwstawne (nawet z wyrzuconymi procentami) doprowadziły mnie do szewskiej pasji. Mechanika 1.5 ze swoim podstawowym rzutem 3k20 jest integralną częścią systemu, ale wiele jej części jest trudnych do szybkiego rozstrzygnięcia.
Oczywiście muszę wtrącić również (znów) swoje (kolejne) trzy grosze:


 
__________________
ORDNUNG MUSS SEIN
Odpowiadam w czasie: PW 24h, disco: 6h (Dekline#9103)
Dekline jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem