Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-11-2023, 20:54   #4
JohnyTRS
 
JohnyTRS's Avatar
 
Reputacja: 1 JohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Johan Watherman Zobacz post
Kurcze, podziwiam ogrom pracy i fakt, że ostatnie dinozaury wciąż robią fanowski, niekomercyjny kontent do swoich ulubionych RPGów
To jest mechanika której używasz? Patrzac na to (ale nie siedzę w Neuro) brakuje mi tu czegoś w stylu "dlaczego używać tego, do czego lepiej się nadaje, jak się sprawdzam, co z testami". Po prostu nie dostaję na twarz reklamą, a reklama byłaby pożądana.
Dzięki. Jak napisałem na wstępie, oryginalna mechanika Neuroshimy mnie wkurzyła i postanowiłem stworzyć coś własnego. Nie napiszę samochwalczo że lepszego, ale własnego i innego. Stworzyłem to na własne potrzeby (przy czym na tej mechanice nie ukończyłem ani jednej sesji). Jeśli w przyszłości będę prowadził sesję Neuroshimy to będę to robił na tej mechanice.

Przy czym świadomie ograniczyłem się tylko do mechaniki rzutu kością, zostawiając szkielet mechaniki (czyli kartę postaci i wszystkie możliwe terminy) na swoim miejscu - zmieniły się kości, zmieniły się cyferki, ale nie jest to żadna rewolucja. W oryginalnej mechanice (mam na myśli proces tworzenia postaci) jest wiele rzeczy, które mi się nie podobają, ale zmieniając je zbyt mocno zmieniłbym całą grę - czego nigdy nie planowałem, a świadomość tego rodziła się z czasem w trakcie pisania tej mechaniki. Można więc uznać, że moja mechanika nie jest w sumie mechaniką, a tylko bardzo głęboką modyfikacją istniejącej. Zdanie o pudrowaniu trupa napisałem żartobliwie, ale coś w tym jest.


Nie myślałem o mojej mechanice w kategorii czegoś rewolucyjnego, co na zawsze zmieni grę - dla mnie moja mechanika rozwiązuje frustrujące dla mnie rozstrzyganie wyników oryginalnych rzutów 3k20. Mechanika k10 nie była jeszcze nigdzie publikowana, umieściłem ją na forum żeby nie kisiła się u mnie na dysku - pomijając drobne poprawki to powstała ona ponad rok temu.

Co do reklamy, to nie wiem co napisać - nie jestem influencerem / vlogerem / tiktokerem / blogerem / youtuberem. Dodatkowo reaguję alergicznie na marketingowy bełkot. Moja mechanika może się nadać dla osób znających system i których wkurza matematyczne rozstrzygnięcie neuroshimowej mechaniki 3k20, szczególnie rzutów przeciwstawnych i otwartych, które poszły źle - ja mam z tym problem. Sięgnąłem po mechaniczną zasadę znaną z gry Cyberpunk 2020, która tego problemu nie ma.

Ale znów, wg mnie Neuroshima potrzebuje kompletnego odświeżenia (czyli napisania od nowa) - nie zrobię tego, dla mnie byłoby to porwanie się z motyką na słońce.
 
__________________
Ten użytkownik też ma swoje za uszami.
JohnyTRS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem