Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-11-2023, 15:11   #6
JohnyTRS
 
JohnyTRS's Avatar
 
Reputacja: 1 JohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Prince_Iktorn Zobacz post
Szacunek za włożoną pracę.
Dziękuję.

Cytat:
Szacunek za włożoną pracę. Wiem, że tutaj mechanika Savage Worlds nie jest popularna/lubiana
Jest to bardziej stwierdzenie ogólne na temat RPG, a nie tylko Neuroshimy czy Savage Worlds, ale dla mnie popularność gry zależy od tego, jak popularna jest sama gra. Mechanika Savage Worlds jest raczej w niszy, ponieważ konkretne gry na tej mechanice nie mają graczy. Wiem że na tej mechanice wyszło multum gier (jak dla mnie "najsłynniejszą" jest chyba Deadlands (Reloaded?).

Cytat:
jest oficjalna konwersja Neuroshimy na mechanikę Savage Worlds opublikowana w magazynie internetowym wydawnictwa Portal o nazwie Gwiezdny Pirat, nr. 30.
Natknąłem się na to pół roku temu, już po tym jak stworzyłem swoją. Ale dzięki.

Cytat:
Twórcy poszli trochę w inną stronę niż Ty, nie konwertując całości mechaniki.
Ja też nie dokonałem konwersji całej mechaniki (pewnie nawet tej z podstawki), bazowałem tylko i wyłącznie na podstawce do NS 1.5 oraz fanowskim dodatku "Ołów".
Szczerze to oni (twórcy konwersji Savage Worlds)to jeszcze bardziej zagmatwali, nazwali to konwersją gry, a nie mechaniki, ale w ostatecznym rozrachunku nadali tylko kierunek w jakim taka konwersja ma podążać. System Neuroshimy to świat + mechanika, Savage Worlds to sama mechanika, która żeby nadal być mechaniką Savage Worlds, nie może zostać zmieniona. Jak dla mnie niektóre elementy są ciosane na siłę, żeby tylko pogodzić obie mechaniki. Widoczne to jest szczególnie w miejscu gdzie ścierają się ze sobą neuroshimowe Sztuczki z savagowymi Wadami i Zaletami - Sztuczki zostały uznane częściowo za zalety, a częściowo na wymyślone do tego Triki - super akcje za wydane Fuksy. Jak dla mnie - mocno naciągane.

To jest właśnie problem ze wszystkimi konwersjami - jak to wszystko ma funkcjonować, żeby nie sprawiało sięrmiężnego wrażenia że zostało zrobione na siłę. Już na początku jest tam napisane, żeby zrobić od nowa postać, bo nie ma zasad co do konwersji. Czyli ta konwersja wymaga już trzech podręczników: Tego z mechaniką Savage Worlds, tego z zasadami konwersji oraz podręcznika do NS.

Kolejnym problemem jest to, jak daleko ma iść ta konwersja, gdzie jest granica, za którą będzie już kompletnie przepisana gra? A skoro dla potrzeb konwersji, trzeba będzie ją [grę] kompletnie przepisać, to czy nie można by zmienić czegoś jeszcze? Ale wtedy czy nie to będzie nowa, inna gra? Podczas tworzenia miałem momenty, żeby podział na Pochodzenie, Specjalizację, Profesję itd. wyglądał inaczej, ale jak dla mnie to byłaby już nowa gra.

I żeby nie było: to nie jest żaden hejt na Savage Worlds.

Ja poszedłem inną drogą: wziąłem podstawę innej mechaniki (Cyberpunk 2020), ponieważ ją znałem oraz wiedziałem, że na niej nie będę miał konkretnych problemów. I tą podstawę pożeniłem z ramami mechaniki Neuroshimy, żeby było to jak najmniej bolesne (w jednym wypadku nawet, czyli testach Reputacji, nic nie zmieniłem, czyli nie dokonałem konwersji).
 
__________________
Ten użytkownik też ma swoje za uszami.
JohnyTRS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem