Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-11-2023, 21:26   #44
Bardiel
Interlokutor-Degenerat
 
Bardiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Bardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Dust Mephit Zobacz post
Ja dla odmiany za darmola mogę ocenić, że powyższe ładnie się wpisuje w definicję lania wody.
Czyli w jaką definicję? Bo zadanie polegało na zdefiniowaniu lania wody, a nie złośliwym nazwaniu tak moich czterech linijek tekstu (ależ byłem wylewny z tą wodą).

Cytat:
Napisał Dust Mephit Zobacz post
To, że szachy nie są rpg jest dla wszystkich oczywiste. Wciąż są jednak grą. Można w nią grać nawet bez figur i planszy jak dobrze znasz zasady. Jak nie znasz, to Ci nawet szachownica i pionki z kości słoniowej nie pomogą. Podobnie jak kwieciste odpisy na 2 strony A4 w graniu w RPG.
No i co z tego? Czy ja gdzieś napisałem, że szachy nie są grą w ogóle? Napisałem, że nie są grą rpg. I napisałem to jako dowód, że to nie sam aspekt podejmowania decyzji stanowi o tym czy coś jest RPG czy nie.
I Ty naprawdę mi zarzucasz lanie wody, a sam wypisujesz coś takiego?

Cytat:
Napisał Dust Mephit Zobacz post
Pisanie opowiadania wespół z kilkoma innymi osobami, to jeszcze nie rpg. Co już nie jest dla wszystkich oczywiste. Bez zasad, lub że szczątkowymi zasadami to żadna gra. A wkońcu LI to jak można przeczytać na logo "społeczność rpg" - role playing game.

"Role playing" określa jedynie charakter tej gry i ma sens tylko na określonych przez tę grę zasadach.

Zresztą, w odpowiedzi na te sugestie o planszówkach, czy kanałach głosowych- równie dobrze ktoś mógłby napisać, że jeżeli ktoś nie lubi mechaniki, to powinien sobie założyć kajecik i tam pisać swoje wypociny.
To, że ktoś odgrywa motywację postaci, dodaje jej jakiś rys psychologiczny, opisuje jej przemyślenia czy emocje czy też w inny sposób "leje wodę" (jak tu się zwykło pogardliwie określać) nie znaczy, że jednocześnie nie gra.

I nie musisz pisać mi "w odpowiedzi na sugestie" - to ja pisałem w odpowiedzi. Już kolejny raz widzę na tym forum jak jakiś wielbiciel/wielbiciele opcji minimum tekstu po prostu muszą pokazać tym różnym "wodolejom", że są lepsi i wbić szpileczkę.
 
Bardiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem