Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-12-2023, 11:26   #13
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Ogólnie zasada polega na tym, że bonus nie jest przypisany do rasy. Znaczy, półork dostaje +2 do siły, +1 do kondycji. Wg Tashy może dać +2 w coś, i +1 w coś innego. Pula zostaje ta sama, ale daje szanse na stworzenie Pólorka warlocka, bez upośledzenia jego charyzmy.

Poza tym jest tam opcja wymiany rasowych proficiency: np. pólorki dostają profkę w zastraszaniu, to można ją zamienić na inną umiejętność (np. skradanie). Krasnoludy z profką w toporach, mogą ją zamienić np. na profkę w mieczach. Do tego dochodzi możliwość zamieniania języków startowych (np. półork wychowywany przez ludzi może nie znać orkish, tylko common i dwarven).

No i zawsze można zmienić proficiency w czymś wyżej, na coś niżej, czyli zamiast biegłości (proficiency) w broni, można wziąć w narzędziach.

Gram akurat w innej sesji krasnoludem, który zamienił topory na zestaw gorzelniczy...
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline