Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-12-2023, 10:20   #23
Alex Tyler
Młot na erpegowców
 
Alex Tyler's Avatar
 
Reputacja: 1 Alex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputacjęAlex Tyler ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Gladin Zobacz post
Takie luźne myśli na temat tych postaci. Jeżeli dobrze rozumiem, to mają być rodzaje wyrzutków w społeczeństwie? Czy np. karłowaty gigant byłby dobrym bohaterem? Albo malenti? To nie są moje propozycje postaci (zdaję sobie sprawę, że ich mechaniczne wpasowanie wykraczałoby poza moje możliwości czasowe, a poza tym sam pomysł mógł po prostu „nie przejść”), ale pozwalam sobie wrzucić tutaj te moje pomysły bardziej jako rodzaj inspiracji.
Pomysły dobre, tylko takie postacie musiałyby mieć również problem z adaptacją i odnalezieniem się w społeczeństwie Wybrzeża Mieczy. Malenti wyglądają w zasadzie jak morskie elfy, więc poza enklawami sahuaginów nie powinni czuć się wyrzutkami. No, chyba że właśnie przywiązani byliby do własnej kultury i nie umieli zbytnio przystosować do życia poza nią.

Cytat:
Napisał Gladin Zobacz post
Staram się kupować i czytać angielskie wersje. Niestety jakość tłumaczenia i korekty w polskich wydaniach sprawia, że mi mentalnie zęby zgrzytają jak to czytam. A przecież czytam dla relaksu a nie po to, aby się stresować.
Z tłumaczeniami podręczników do RPG jest dokladnie ten sam problem. Granie na polskim tłumaczeniu polecałabym wyłącznie jak ktoś zupełnie nie zna i nie ma głowy do nauki angielskiego.
 
__________________
„Everything that lives is designed to end. We are perpetually trapped in a never-ending spiral of life and death. Is this a curse? Or some kind of punishment? I often think about the god who blessed us with this cryptic puzzle... and wonder if we'll ever get the chance to kill him”.
Alex Tyler jest offline