Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-02-2024, 20:23   #14
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
W moim ostatnim poście pojawił się taki mały fragment traktujący o maskującym odzieniu Fristada pozwalającym mu na zlanie się z tłem leśnego poszycia. Była to oczywiście fikcja literacka bez przełożenia na mechanikę, niemniej jednak - jeśli mogę coś podpowiedzieć - gdybyście byli w bardziej cywilizowanym miejscu i wyrazili chęć poszukiwania specyficznego odzienia, pewnie dałoby się za odpowiednią ilość szylingów kupić ubranie w barwach lasu. Nie ma czegoś takiego w podręczniku, ale ja zawsze lubiłem kreatywne podejście do gry i mógłbym bez problemu przyklepać modyfikator +10 do testów Skradania się i Ukrywania w lesie, gdybyście mieli takie stroje (tutaj patrzę znacząco przede wszystkim na Elringa). Ot, taka ciekawostka i sugestia, która przyszła mi na myśl podczas wstępnego obrabiania opisu sadyby węglarzy.

Zgodnie z deklaracją GreKa Gustav wjedzie do sioła na powozie w towarzystwie Łasicy wiodącego wierzchowce kompanów. I tutaj mam od razu dodatkowe pytanie - czy Stark pozostanie w koźle obserwując wszystko z jego wysokości czy też zeskoczy na ziemię i zacznie się przechadzać pomiędzy szałasami albo zagai do strażników? Jako mechaniczną podpowiedź mogę jeszcze podrzucić sugestię skorzystania z umiejętności Przeszukiwanie (to bardziej pod kątem szukania ewentualnych wartościowych rzeczy na bazie doświadczenia zawodowego poborcy).

I jednocześnie delikatna sugestia dla Morfika, że natrętna atencja Łasicy może budzić ukrywane zaniepokojenie Fristada (nikt chyba nie lubi jak się na niego cały czas gapi stróż prawa), bo nie wiadomo na ten moment, o co temu człowiekowi może chodzić.

Ale nie zawracam już głowy, czekam na info odnośnie posunięć Elringa, który może sobie pogratulować w duchu pewnego osiągnięcia, bo - było nie było - podkradł się do grupy Ackermanna bez zdemaskowania swojej obecności.
 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!
Ketharian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem