Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-03-2024, 22:06   #34
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Czemu ten odpis wyszedł taki długi, to ja nie wiem.

Jak widzicie, "zwłoki" się w większości ruszają, ale podałem już ekwipunek każdej z postaci w spojlerach, bo nie będzie problemu z ich przeszukaniem. Trudno żeby stawiali opór.

Cytat:
Z trudem mamrotał pod nosem słowa w swym prymitywnym, małpim języku, którego nie rozumieliście. Odruchowo spojrzeliście na Mogarina. Mieliście nadzieję, że najbardziej oczytany z was będzie w stanie coś przetłumaczyć albo nawet nawiązać z nim kontakt.
To jest bezpośrednie odniesienie do tego, że Mogarin ma +2 INT, może więc zgodnie z zasadami wybrać sobie dwa dodatkowe języki oraz dwie dodatkowe biegłości ogólne - zapomnieliśmy chyba o tym na etapie tworzenia postaci, ale to nie szkodzi, bo zgodnie z zasadami można trzymać wolne sloty i dobierać w trakcie gry.

Cytat:
General Proficiency List: Adventuring, Alchemy, Animal Husbandry, Animal Training, Art, Bargaining, Caving, Collegiate Wizardry, Craft, Diplomacy, Disguise, Endurance, Engineering, Gambling, Healing, Intimidation, Knowledge, Labor, Language, Leadership, Lip Reading, Manual of Arms, Mapping, Military Strategy, Mimicry, Naturalism, Navigation, Performance, Profession, Riding, Seafaring, Seduction, Siege Engineering, Signaling, Survival, Theology, Tracking, Trapping
Powyższa lista jest z podręcznika głównego, ale może coś jeszcze jest w dodatku o krasnoludach jako General Proficiency.

Z biegłości leczenie może Wam się przydać, jak widać po opisach Mortal Wounds.

Co do dodatkowych języków - elfi i język barbarzyńców to dobre wybory, ale możemy rozważyć inne.

Wychodzę z założenia, że wszyscy macie tylko krasnoludzki, bo pozostałe nie mają sensu w tym świecie (podręcznikowo jeszcze niby krasnoludowie dostają Common, Goblin, Gnome, Kobold, ale Common nie ma sensu przy prymitywnych ludziach, Goblin i Kobold to nowe, nieznane zagrożenie, Gnomy nie wiem nawet, czy istnieją...).
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 12-03-2024 o 22:10.
Lord Cluttermonkey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem