Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-03-2024, 20:05   #369
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Tura 29 - 2527.01.31 ant; zmierzch

Oki, to mój post od paru dni jest ale nie wrobiłem się przed weekendem z komentami a wjazdowy miałem dopiero dziś wróciłem do normy :> Co do terminu to jest do końca pt 03.22 czyli jest 4,5 dób na zmajstrowanie posta :>

Stan postaci:

Warmund Kruger 12/12 ŻYW; R 6; s.zdrowy (0),
Kristof Grummiohr 13/13 ŻYW; R 2; s.zdrowy (0),


PD


- Warmund 5 PD za wrzucenie posta

- Warmund 10 PD za fabułę posta

- Warmund 10 PD za docowanie

- Warmund 10 PD za załagodzenie relacji z baronem Ekbertem

- Kristof 5 PD za wrzucenie posta

- Kristof 15 PD za fabułę posta

- Kristof 15 PD za docowanie



razem:

Warmund 615 + 35 = 650 PD (Klaus 127 PD)
Kristof 465 + 35 = 100 PD (pomocnicy po 72 PD)


PZ


Warmund 0 PZ
Kristof 139 PZ

---




- Oki to w tej turze minęło ok 2-4 godzin. Tak aby się rozejrzeć po bibliotece albo dokończyć biesiadę w karczmie i zmarznąć na ulicy. Pod koniec mojego posta jest wczesny wieczór ok 8-go dzwonu.


- U Warmunda poszło dość spokojnie. Czyli bez przygód dotarł do Domu Uczonych. Tam dostał 3 księgi do wyboru. Opis ksiąg to tak mniej więcej po przejrzeniu dla orientacji i pierwszym wrażeniu co to jest.

- Nie znalazłem w podręcznikach jednolitego przepisu na czytanie książek. Więc wymyśliłem własny.

- Przeczytanie ze zrozumieniem jednej księgi to ok miesiąca. Podobnie jak "Księga niewysłowionego potępienia" z "Księgi Spaczenia s.106". Wtedy zakłada się, że postać w wolnym czasie czyta tą księgę i jak skończy osiąga określony efekt.

- Można też skorzystać ze wzoru. Czyli przeczytanie księgi zabiera ok 100 h - INT czytającego (o ile umie czytać i zna język w jakim zapisano księgę lub inny tekst). Czyli jak dla Warmunda to:

100 - 45 = 55 h na księgę.

- Co do zawartości księg:

książka Folona Płomiennego - dojście do magicznych płomiennych trolli
książka Machaliasza Złodzieja Run - robienie run magicznych, każda runa to osobna zdolność
książka Molly Oświeconej - różne czary w tym "zasłona dymna" z magii ognia


- Przeczytanie każdej z tej ksiąg liczy się jako poznanie magicznej tajemnicy/rytuału/czaru.


- Po tym pobieżnym przejrzeniu ksiąg do biblioteki przychodzi Griffa. No i jest ciekawa dlaczego Warmund o nią pytał.



@Kristof


- Ogólnie jest skrót tego co wcześniej w karczmie powiedziały Ryksa i Kilana.

- Gdy zmierzcha trójka awanturników rusza w kierunku Dziurawych Dzbanów. A potem czeka z 2-3 h na zewnątrz (więc są nieźle zmarznięci) nie wiadomo na co aż coś się zacznie dziać. No i wreszcie docziekali się jakiegoś zbiegowiska nieco w głębi ulicy.

- Niezbyt widać przez ten deszcz i ciemność detale. Ale wydaje się, że z około tuzina ludzi co wcześniej czekało jakiś kwadrans czy dwa niedalek zebrało się przy jakiejś furcie/wnęce. I coś tam chyba zaczyna się dziać ale z obecnego miejsca najemnicy niezbyt widzą co.

Cytat:
---
- I chyba tyle ode mnie Jak jakieś pytania albo deklarki to dajcie znać
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem