Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-03-2024, 21:10   #8
HAMSTER
 
HAMSTER's Avatar
 
Reputacja: 1 HAMSTER nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Zamir Zobacz post
Paweł, bardzo mi się podoba Twoje opowiadanie. Kiedy czytałem opis karawany, to od razu przypomniała mi się scena z pierwszego tomu sagi Wiedźmina. Jak Geralt z Ciri transportujący chorą Triss Merigold trafiają na polanie w lesie karawanę, a w niej krasnoludów z Yarpenem Zigrinem na czele. Poczułem taki sam klimacik. Super!. Bardzo fajny klimat wprowadza też opis przyrody, Krótki, ale klimatyczny. Zatrzymując się na chwilę przy krasnoludach można poznać ogólne cechy charakterystyczne krasnoludów, co pośrednio przybliża charakter Twojej postaci. Podoba mi się, że pierwsze informacje o Dulgranie pojawiają się zanim on sam się pojawia. “Dane słowo w mojej rodzinie to świętość” - kolejna informacja przemycona - super. “Chciał się dostać do Rumaka…“ - cały ten fragment jest bardzo dobrze zaaranżowany i super jest że nie długim opisem, lecz w zwięzły sposób są przekazane informacje o garnizonie i komendancie. Fajny smaczek. 30 letni krasnolud z ciemnymi blond włosami i krótką jak na krasnoludów brodą zeskoczył z wozu kierując się do najbliższej jadłodajni” - epickie zakończenie bardzo fajnego opowiadania (mimochodem rzucona informacja o wieku - super).
Jeśli miałbym zasugerować coś, co można by poprawić, to rozpoczęcie dialogu Sidda i Quarila. Początek jest zawieszony jakby w powietrzu i nie wiadomo z czego wynika. Wydaje mi się, że przydałoby się, chociaż krótkie wprowadzenie. Np. po opisie karawany można by dodać coś w stylu: Na jednym z kozłów trwała gorączkowa dyskusja dwóch osób. Siedzący koło woźnicy, elf, gorączkowo mu coś tłumaczył:: “- a gdy wschodnia brama została otworzona...". Wydaje mi się, że byłoby to bardziej gładkie przejście od opisu do akcji. Bardzo intryguje mnie co kryje się za opowiadaniem elfa. Czyli dlaczego Dulgran z kartką w dłoni stał przed bramą. Jeśli nie chcesz, żeby ta historia związana z dostarczeniem kartki do Lorda Piergeirona, to nie zmieniaj tego, ale jeśli chcesz, to albo dodaj to do tego opowiadania, albo napisz mi na priv. żebym mógł to użyć. Fajnie uzasadnione przybycie Dulgrana do Waterdeep, oraz przyczyna która może go w tym mieście zatrzymać. Niezależnie od opowiadania chciałbym wiedzieć czy to co Dulgran dla ojca chce kupić, to jest coś konkretnego, czy on sam jeszcze nie wie co to ma być. Jeśli chcesz dodaj to do opowiadania, a jeśli nie, to napisz mi prywatnie.
Zachęcam cię do tego żebyś przynajmniej poprawił ten początek dialogu woźnicy z elfem.
Poprawiłem wstęp do rozmowy.
Jeżeli chodzi o temat listu i temat tego czego szuka Dulgran napiszę na priv. Opowiadanie miało być właśnie takie nieco pokazujące, ale jednocześnie niedopowiedziane.
 
HAMSTER jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem