Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-03-2024, 19:22   #488
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
@Wszyscy


- Ogólnie to tydzień temu zapomniałem, że ten weekend to już ten świąteczny weekend. Więc jak ktoś się nie wyrobi z postem to luz, szpoko możemy przedłużyć termin do następnego pt. Ale jakby się udało w tym to może i ja bym wrzucił swój misiowy post w te święta. A poza tym spokojnych i relaksujących świąt oby się dało odpocząć od codziennej rutyny i zgiełku



Cytat:
Syn Marnotrawny powraca, jeśli jestem jeszcze miło widziany to chciałbym wrócić( a przynajmniej spróbować) do gry. Nie wiem czy wyrobię się w obecnym terminie z postem i czy będę w stanie co tydzień pisać tak jak wcześniej(pisał w PW do MG że mam pewne problemy w realu które mogą zmusić mnie do zakończenia grania już jakiś czas temu). Przepraszam za ostatnie dni milczenia ale musiałem ogarnąć rzeczy w realu i trochę się odciąć od pisania tutaj żeby przemyśleć swój dalszy udział.
- No szpoko. Witamy na pokładzie ponownie



Cytat:
Tak na szybko co do obecnej sytuacji to muszę się spytać czy cały nas oddział zachował się jak normalni inteligentni ludzie i przed udaniem się na zwiad zrzucił plecaki itd. zostawiając sobie tylko najpotrzebniejsze rzeczy?(Stefan wziąłby tylko tarcze,włócznie, miksturę do leczenia i zestaw do leczenia, nóż)?
- BG i ich pomocnicy jak się zachowują to nie do mnie pytanie. Ale milcząco założyłem, że wszyscy są "na lekko" czyli bez plecaków i takie zrobiłem testy na te podchody. I wyszło z nich to co w moim poście.



Cytat:
Druga sprawa to czy Stefan widzi w tej przesiece jakieś luki przez które ewentualni wrogowie mogliby przebiec żeby zaatakować niego i jego ludzi?
- Nie widzi nic takiego.





Cytat:
Pippoy - uwagę mam - przesieka to nie to samo co zasieki. Przesieka to wycięty pas w lesie. Zgrzyta mi to strasznie. No chyba że czegoś nie rozumiem (co jest możliwe).
- No fakt, przesieka to obecnie wycięty pas lasu. Z drugiej strony "zasieki" mnie się kojarzą zbyt współcześnie, z nowoczesnymi zasiekami z drutu kolczastego itd. Chciałem uniknąć tych współczesnych skojarzeń. Spotkałem się też w książkach o średniowieczu z opisem różnych wałów ziemnych, palisad, ostrokołów, rowów jakie budowano także na terenie dzisiejszej Polski i czasem ogólnie nazywano to przesieką, jako pas umocnień ziemno-drewnianych. Stąd w postach nazywam to "przesieką". No ale po prawdzie kosmetyka jeśli wiadomo o co chodzi. Jak to Cię tak razi to postaram się teraz pisać o zasiekach czy innych przeszkodach.


Cytat:
Chciałbym podnieść US i ZW jeśli jest taka możliwość.
- No było to testowane to jest. Czyli:


- US 55>60 i 290-100=190 PD
- ZRĘ 50>55 i 190-100=90 PD


Cytat:
Nie zaszkodzi zrobić dodatkową rekrutę, tyko daj nowym graczom dodatkowe PD-ki co by nie odstawały mocno ich postacie z naszymi.
- No to spróbuję. Może ktoś się zgłosi. A może i nie.



Cytat:
Mirekt co do przesieki to chyba Pipboyowi chodzi o coś trochę innego niż zasieki. Pamiętam czytanie o wojnach np. Niemcami w okresie mieszka i chrobrego gdzie były opisy tego że właśnie nasza piechota walczyła w oparciu o takie szybko tworzone po lasach przesieki(chyba nazwa była troszkę inna ale nie mogę tego znaleźć w ogóle a szukałem po necie z jakiś miesiąc temu) z opisów to były takie właśnie lekkie fortyfikacje na prędko tworzone w lesie w stylu palisad/ może kozłów hiszpańskich.
- Dokładnie, coś w ten deseń. Tu znalazłem takie coś: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przesi...5%9Al%C4%85ska

- Ale mówię, nazwa to dla mnie ma drugorzędne znaczenie.


Cytat:
Jak już przy rozwinięciach jesteśmy to Stefan uśmiechałby się żeby się dowiedzieć czy mógłby wykupić sobie ten dodatkowy slot ekwipunku i za ile by to miało być(100 PD czy więcej)?
- Pewnie tak. Ale nie ma na to gotowego skilla w Brudnopisie więc musiałbym to spisać. Pewnie jako zdolność.



Cytat:
Po za tym chciałem się jeszcze spytać o statystyki psów bojowych bo w podręczniku są takie

WW41 US 0 KRZ 32 ODP 38 Zw 30 INT 15 SW 43 OGł 0

I chciałem się spytać czy to na tej podstawie mam rozwijać Azura czy wszystko na 30?
- U psów, wilków itd. to staty są takie:

SZY 7
WW 40
US -
KRZ 30
ODP 30
ZRĘ 30
INT 15
SW 15
OGŁ -

- Czyli poza WW na poziomie nie większym od ludzkiego średniaka. I sugeruję się tu podręcznikami z bitewniaka. Więc max skok cech dla nie-magicznych psowatych to myślę góra +10. Nie wypada aby miały je wyższe od dwunogów.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem