Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-04-2024, 16:42   #1
enzym
 
enzym's Avatar
 
Reputacja: 1 enzym nie jest za bardzo znany
[D&D 5ed] Strzaskany Obelisk


Cześć wszystkim!

Sesja "Wieża Durlaga" którą prowadzę dla znajomych powoli dobiega końca, więc postanowiłem wyjść ze strefy komfortu i spróbować poprowadzić coś dla użytkowników LI. Wybrałem oficjalną przygodę do 5 edycji D&D Phandelver & Below: Shattered Obelisk, która toczy się w Phandalin i nie tylko. Pierwsza część przygody to znany myślę wszystkim scenariusz "Zaginione kopalnie Phandelver" jednak pominiemy go sobie i zaczniemy od rozdziału 5 podręcznika, gdzie rozpoczyna się rzeczony Strzaskany Obelisk.

O czym będzie przygoda?

Nie zdradzając wiele, wasi bohaterowie docierają do Phandalin, gdzie napotykają dość napiętą atmosferę. Ludziom nie podoba się, jak burmistrz radzi sobie (czy raczej nie radzi) z najnowszymi zagrożeniami nękającymi miasteczko, czyli goblinami, które jakimś cudem posiadły moce... psioniczne No a bohaterowie odwiedzający Phandalin spadają burmistrzowi dosłownie "z nieba" i oczywiście szczodrze ich wynagrodzi za rozprawienie się z pokurczami. Jak się potem okaże, żółtoskóre stworki są jedynie początkiem problemów naszych dzielnych herosów . Przygoda jest połączeniem wszystkiego, co każdy fan D&D lubi - będzie walka, śledztwo, łażenie po lochach a nawet elementy grozy i horroru. Każdy znajdzie coś dla siebie. Założeniem jest pokazanie typowego, sielankowego miasteczka fantasy, które powoli w trakcie trwania przygody pogrąża się w mroku i bohaterowie muszą coś z tym zrobić.

O postaciach graczy

To mają być typowi awanturnicy chcący zarobić trochę grosza, czujący jakąś wewnętrzną potrzebę by podążać awanturniczą ścieżką, albo jedno i drugie. Wasza sprawa. Połączę was na szlaku prowadzącym do Phandalin, jednak uprzedzam, że nie chcę jakichś przekombinowanych postaci tudzież mrocznych emo-mścicieli uważających się za pępek świata (celowo przekoloryzowane). Jeśli nie masz pomysłu na postać, to pamiętaj, że zwykły wojak też zawsze w cenie.

Mechanika

Poziom postaci: 5. Awanse na zasadzie kamieni milowych na pewno powyżej 10 poziomu, ale zobaczymy, jak nam wyjdzie.

Atrybuty: Point Buy 27.

Podręczniki: wszystkie oficjalne dla Zapomnianych Krain. W związku z tym nie dopuszczam rzeczy z Eberronu, Strixhaven, Curse of Strahd itd.

Rasy: najlepiej z PHB, ale przejdzie też aasimar czy genasi.

Klasy: wszystkie oficjalne.

Subklasy: wszystkie oficjalne oprócz twilight, peace i death domain dla kapłana.

Backgroundy: oficjalne, albo można stworzyć własne według PHB.

Multiklasowanie: nie.

Dodatkowe opcje: wszystkie zasady z Tashy odnośnie “Customizing Your Origin”. Dopuszczam też wszystkie opcjonalne rozwiązania dla klas i podklas przedstawione w Tashy, ale nie “Custom Lineage”.

Ekwipunek: ponieważ kampania rozpoczyna się na 5 poziomie, każda postać otrzymuje dodatkowe 400 sztuk złota oprócz swojego wyposażenia początkowego i może mieć przy sobie jeden magiczny przedmiot klasy uncommon.

Charaktery postaci: tylko dobre albo neutralne.

Historia: nie wymagam wodotrysków, ważne żeby historia bohatera pokazywała mi z kim mam do czynienia. Na pewno jednak nie mniej niż pół 1A4.

Zasady opcjonalne: flankowanie.

Awatar: kolorowy, w klimatach fantasy.


Technikalia

Tempo gry: 4 dni dla Was, 2 dla mnie. Jeśli odpiszecie szybciej, to i ja dam odpis. Jak można zauważyć w "Wieży Durlaga" zwykle odpisuję tego samego dnia, co ostatni gracz, lub nazajutrz.

Liczba graczy: przyjmę czterech. Ostatnim, piątym będzie jeden z graczy grających w "Wieżę Durlaga", który nie zna tej przygody i chciałby bardzo zagrać.

Termin nadsyłania kart: 18.04.2023. Karty na PW. Mechanika na Myth-Weavers, reszta może być w docu.

Długość postów: na "awatara", mniej więcej taka długość będzie do przyjęcia.

Mechanika: po mojej stronie - wy deklarujecie akcje, ja je rozliczam.

Jeśli o czymś zapomniałem - pytać. Przy pisaniu tej rekrutacji podglądałem inne dedekowe tutaj, ale całkiem możliwe, że nie dodałem jakiejś istotnej informacji, więc pytajcie

Zapraszam serdecznie!
 
enzym jest offline