Wątek: Hugelrabe
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-04-2024, 13:50   #3
Reinhard
 
Reputacja: 1 Reinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputację
Tadeus prowadził sesje solowe nastawione na realizację celów BG. Cele i sposób ich osiągania był kwestią dogadania się, podobnie, jak zasoby ludzkie czy gospodarcze postaci. Przykładowo, moją postacią był poborca ceł i myt z własną kamienicą.
Ważne będzie dla mnie, co BG chce osiągnąć, jakie metody preferuje, jakich ma znajomych/przyjaciół/wrogów, jak wygląda jego status finansowy. Będę elastyczny w tych ustaleniach. Tadeus używał do tego systemu punktów, ja myślę, że to kwestia zrównoważenia przewag wadami do dogadania.

Ogólna sytuacja jest taka: zaczynamy w Raben, dużej wsi należącej do zamku magów Kolegium Złota, Hugelrabe. Większość jego gospodarzy udała się do Salkalten, by spełnić swój obowiązek, na wezwanie Elektora Valmira von Raukowa. Tam też gromadzą się żołnierze, mający wziąć udział w ofensywie na Wolfenburg.
Raben pozostaje na uboczu wielkiej polityki. Nie było ogarnięte zajazdami Chaosu, ale żeby powiedzieć, że żyje się tam spokojnie.... co może pójść nie tak w sąsiedztwie magów?

Mechanicznie, gramy według zasad WFRP 2ed. Postać reprezentuje profesję podstawową, ma 1000 PD do wydania na początek, w tym na odpowiednio uzasadnione umiejętności i zdolności spoza profesji. Czy będzie to poszukiwacz przygód, czy spokojny "commoner" - to pytanie otwarte.

Raben to wioska leżąca przy brzegu rzeki Sal. Z położonego na południowych zachodzie Lasu CIeni spławia się do Salkalten drewno i produkty leśne. Część Lasu CIeni zwana DOliną Wilków jest częściowo skolonizowana, znajduje się tam klasztor Eonach, słynący z przepięknych kopii "Żywotów Sigmara", dekorowanych taką ilością szlachetnych kamieni i złota, że tylko magnaci mogą sobie na nie pozwolić. Do Eonach płyną więc surowce luksusowe. W Raben znajduje się niewielki port i placówka Strażników Rzecznych.
Raben otacza wał ziemno - drewniany, rolę refugium pełni umocniona, choć drewniana świątynia Sigmara. Mały rynek to siedziba kilkunastu rzemieślników, służących magom. Są wśród nich dmuchacz szkła, jubiler, złotnik i kowal artystyczny. Na okolicznych wzgórzach wypasane są owce - źródło pergaminu - więc w miasteczku znajduje się też rynek rzeźny i jatki. Władczyni Doliny Wilków, hrabina Sybil de Rocmort, zawarła kontrakt z Raben na handel zbożem, we wsi więc powstaje pierwszych murowany spichlerz. Starsi wioski przebąkują o prawach miejskich....
 

Ostatnio edytowane przez Reinhard : 07-04-2024 o 14:17.
Reinhard jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem